Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 7 listopada 2019

Dziesięciolatkowie z wizytą u Pierwszej Damy

  |   Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom" na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom" na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom" na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom" na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom" na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom" na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom" na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom" na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom" na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom" na spotkaniu z Pierwszą Damą

O szkolnych kołach zainteresowań, historii, książkach, ale też o kuchniach świata i pasjach rozmawiała w środę Pierwsza Dama z uczniami Prywatnej Szkoły Podstawowej Nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom" w Warszawie.

 

W środę dziesięciolatkowie odwiedzili Pałac Prezydencki, w którym spotkali się z Agatą Kornhauser-Dudą. Opowiedzieli o szkolnych zajęciach szachowych, kole podróżniczym czy warsztatach kulinarnych, zadawali też wiele pytań o Pałac Prezydencki i życie Pierwszej Damy. Małżonka Prezydenta wyjaśniła swoim gościom na czym polegają jej obowiązki, opowiedziała o niedawnych wizytach i planowanych spotkaniach. Rozmawiała z uczniami o przypadającym 11 listopada Święcie Niepodległości, symbolach narodowych i legendzie o początkach państwa polskiego.

 

 

Dzieci okazały się prawdziwymi entuzjastami książek, potrafiły więc bez wahania wymienić zalety czytelnictwa oraz tytuły ulubionych lektur. Były ciekawe, czy w Pałacu Prezydenckim znajduje się biblioteka i po jaki gatunek literacki Pierwsza Dama sięga najchętniej. Podczas radosnego spotkania nie zabrakło czasu na rozmowy o hobby, zwierzętach, kuchniach świata i językach obcych. Dzieci pytały również o tajne przejścia w siedzibie głowy państwa, zadania funkcjonariuszy SOP i procedury bezpieczeństwa obowiązujące w Pałacu Prezydenckim oraz w trakcie spotkań oficjalnych Andrzeja Dudy i Małżonki.

 

 

Niepubliczna placówka działa w stolicy od 1992 roku. Celem pracy pedagogów jest stworzenie szkoły nastawionej na indywidualne potrzeby każdego ucznia, wczesne diagnozowanie problemów edukacyjnych i wychowawczych oraz poszukiwanie skutecznych metod ich rozwiązywania. Szkoła współpracuje z wieloma instytucjami, gości interesujące osoby, zapewnia uczniom edukację wykraczającą poza obowiązkowy program nauczania i kultywuje tradycje. (KS)

Poleć znajomemu