Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 15 listopada 2019

Patriotyczny występ małych artystów w Belwederze

  |   Młodzi artyści z Gołkowic z występem w Belwederze Młodzi artyści z Gołkowic z występem w Belwederze Młodzi artyści z Gołkowic z występem w Belwederze Młodzi artyści z Gołkowic z występem w Belwederze Młodzi artyści z Gołkowic z występem w Belwederze Młodzi artyści z Gołkowic z występem w Belwederze Młodzi artyści z Gołkowic z występem w Belwederze Młodzi artyści z Gołkowic z występem w Belwederze Patriotyczny występ obejrzała Pierwsza Dama Patriotyczny występ obejrzała Pierwsza Dama Patriotyczny występ obejrzała Pierwsza Dama Młodzi artyści z Gołkowic z występem w Belwederze Młodzi artyści z Gołkowic z występem w Belwederze Młodzi artyści z Gołkowic z występem w Belwederze Młodzi artyści z Gołkowic z występem w Belwederze

Kilka dni po obchodzonym w całym kraju Narodowym Święcie Niepodległości dzieci tworzące grupy teatralne i taneczne w Gołkowicach przyjechały do stolicy, by w historycznym budynku podzielić się z Pierwszą Damą nie tylko wspaniałymi zdolnościami artystycznymi, ale przede wszystkim patriotyzmem i radością z życia w wolnej Polsce. W Belwederze młodzi aktorzy przypomnieli sylwetki wielkich Polaków, przedstawili niezwykłe zakątki naszego kraju oraz opowiedzieli o swojej małej ojczyźnie, Śląsku.

 

 

– Jestem z Was dumna, gdyż w swoim występie pokazaliście, że patriotyzm jest miłością do ojczyzny – powiedziała Małżonka Prezydenta, zwracając się do artystów. Podziękowała im za Zobacz także: Pierwsza Dama w Teatrze Naszej Wyobraźni włożenie serca w pokaz, przedstawienie wielkiej różnorodności naszego kraju oraz przybliżenie postaci wielkich Polaków. – Być może znacie słowa Jana Pawła II, który powiedział, że naród, który traci pamięć traci swoją tożsamość – mówiła Pierwsza Dama, przypominając, jak ważna jest znajomość własnych dziejów. – Ta historia oczywiście jest trudna, bardzo często bolesna, ale jest to historia, którą przeżyli nasi przodkowie i warto o niej pamiętać, by tragiczne wydarzenia nigdy się nie powtórzyły – podkreśliła.

 

 

Agata Kornhauser-Duda przypomniała, że odzyskanie niepodległości Polacy świętują bardzo chętnie i radośnie. – W tym roku również odbyło się wiele inscenizacji, przedstawień, koncertów i wydarzeń, które pokazywały szczęście Polaków z życia w wolnym, suwerennym kraju. Jestem za to bardzo wdzięczna – stwierdziła Pierwsza Dama.

 

Podczas piątkowego spotkania młodzi artyści dowiedzieli się o związkach przedstawionych przez nich postaci z Belwederem i Pałacem Prezydenckim. Miejsca te są bowiem świadkami wydarzeń z udziałem zarówno Józefa Piłsudskiego, jak Fryderyka Chopina i Jana Matejki, a Pierwsza Dama chętnie przybliżyła anegdoty z nimi związane. Dzieci ciekawe były również współczesnego przeznaczenia obu budynków oraz szczegółów związanych z codziennością Prezydenta i jego żony. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu