Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 28 listopada 2019

Wizyta Pierwszej Damy w szkole podstawowej w Kobyłce

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Spotkanie Pierwszej Damy z przedszkolakami Małżonka Prezydenta na zajęciach świetlicowych Małżonka Prezydenta na zajęciach świetlicowych Małżonka Prezydenta na zajęciach świetlicowych Małżonka Prezydenta na zajęciach świetlicowych Małżonka Prezydenta na zajęciach świetlicowych Wizyta Małżonki Prezydenta w szkole podstawowej w Kobyłce Wizyta Małżonki Prezydenta w szkole podstawowej w Kobyłce Rozmowa Pierwszej Damy z młodzieżą Rozmowa Pierwszej Damy z młodzieżą Wizyta Pierwszej Damy w szkole podstawowej w Kobyłce Wizyta Pierwszej Damy w szkole podstawowej w Kobyłce Wizyta Pierwszej Damy w szkole podstawowej w Kobyłce

Uczniowie szkoły podstawowej w Kobyłce angażują się w różnorodne inicjatywy i realizują wiele ciekawych projektów. Niektóre z nich przedstawili Pierwszej Damie, która w czwartek odwiedziła dzieci i młodzież w ich podwarszawskiej miejscowości.

 

 

Wizytę w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Bohaterów Bitwy Ossowskiej i Przedszkolu w Kobyłce Małżonka Prezydenta rozpoczęła od spotkania z najmłodszymi dziećmi. Maluchy wysłuchały wiersza, który w ramach projektu „Cała Polska czyta dzieciom” przedstawiła im Pierwsza Dama. Przedszkolaki zaśpiewały dla swojego gościa piosenki o dziecięcym rozsądku i dobrym wychowaniu oraz o prawach dziecka, a także obiecały, że kiedy już nauczą się czytać, będą często sięgać po książki. – Chciałabym wyrazić słowa uznania i szacunku dla wszystkich wychowawców za tak niezwykle prężną działalność i zaangażowanie w wychowanie najmłodszego pokolenia – mówiła w czwartek Małżonka Prezydenta. Przyznała, że liczba projektów, w których uczestniczą przedszkolaki oraz uczniowie robi wrażenie. – Dzięki nim najmłodsze pokolenie może poszerzać swoje horyzonty, zdobywać wiedzę o otaczającym świecie oraz nowe umiejętności – dodała.

 

 

Zobacz także: Przedwakacyjna Lekcja Bezpieczeństwa w Krakowie z udziałem Pani Prezydentowej Agata Kornhauser-Duda podziękowała przedszkolakom za wspaniały występ, a ponieważ dzieci przyznały, że chętnie dowiadują się o prawidłowych zachowaniach, również tych obowiązujących w podróży, otrzymały od swojego gościa maskotkę Inspekcji Transportu Drogowego. Pierwsza Dama obiecała, że krokodyl będzie pomagał dzieciom uczyć się bezpieczeństwa na drodze. 

 

Następnie Małżonka Prezydenta dołączyła do uczniów uczestniczących w zajęciach świetlicowych. Rozmawiała z nimi o zdrowym odżywianiu i nawykach żywieniowych, ale też o rozwijaniu zdolności, aktywnościach dzieci czy o przyszłości, jaką wywróżyły sobie podczas zabawy andrzejkowej. Pierwsza Dama uczyła się od dzieci podstaw szydełkowania oraz gry na bum bum rurkach. Z okazji zbliżających się Mikołajek życzyła uczniom wymarzonych prezentów, pytała także o ich ulubione świąteczne zwyczaje i wigilijne potrawy.

 

 

 

Wizytę Pierwszej Damy w szkole zakończyło spotkanie z najstarszymi uczniami, przedstawicielami Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego oraz z uczestnikami projektu „Ważne krzesło”.  Spotkania z ciekawymi ludźmi wykonującymi różne zawody lub prezentującymi swoje pasje i zainteresowania mają przygotować młodzież do wyboru przyszłego kierunku kształcenia i poszerzyć wiedzę młodych ludzi o możliwych drogach rozwoju w poszczególnych zawodach. – Praca nauczyciela nie jest zawodem, a powołaniem i misją – mówiła Agata Kornhauser-Duda, opowiadając o swojej pracy zawodowej. Przekonywała, że nauczycielami powinny zostawać osoby otwarte, lubiące dzieci i młodzież oraz niebojące się odpowiadać na trudne pytania. – Młodzież zadaje bardzo często trudniejsze pytania niż dorośli – mówiła Pierwsza Dama. Wyjaśniła też, że bardzo lubi pracę z młodymi ludźmi ze względu na ich ciekawość świata i gotowość do podejmowania nowych wyzwań. Przestrzegała jednak przed wielką odpowiedzialnością spoczywającą na pedagogach. – Od tego w jaki sposób nauczyciele przekazują wiedzę, w jaki sposób wychowują swoich podopiecznych, zależy, jak ukształtują się charaktery młodych ludzi, którzy przecież są przyszłością naszego kraju – podkreśliła.

 

 

Małżonka Prezydenta opowiedziała młodzieży o własnych ulubionych przedmiotach szkolnych, najciekawszych lekturach i obowiązkach Pierwszej Damy.

 

W spotkaniach uczestniczyli Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć wraz z zastępcą Grzegorzem Świętoreckim.

 

_______________________________________________

 

Obecnie w 27 oddziałach szkoły podstawowej w Kobyłce uczy się 561 dzieci, a opieką przedszkolną objętych 54 maluchów. W Zespole pracuje 96 nauczycieli i 36 osób administracji i obsługi. W placówce działa Mały Samorząd Uczniowski - dla uczniów z klas I-III oraz Duży Samorząd Uczniowski - dla uczniów z klas IV-VIII, Szkolny Klub Wolontariusza, Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka”, Szkolne Stowarzyszenie Nauczycieli „Szansa”. Ponadto Szkoła jest inicjatorem wydarzeń na poziomie miejskim, jak olimpiada sportowa, konkurs ortograficzny czy konkurs reportażu. Dzieci uczą się też programowania i druku w 3D. (KS)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu