Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 2 grudnia 2019

Bożonarodzeniowa choinka w Pałacu Prezydenckim

  |   Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim Ubieranie choinki w Pałacu Prezydenckim

Zwiastująca nadchodzące Boże Narodzenie choinka stanęła już w Pałacu Prezydenckim. Ozdoby wykonali uczniowie z Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie, którzy wspólnie z Pierwszą Damą udekorowali nimi świąteczne drzewko.

 

 

–  Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia są moim ulubionym czasem w roku – mówiła w poniedziałek Małżonka Prezydenta. Wyraziła radość, że po raz kolejny Sień Wielka Pałacu Prezydenckiego staje się świąteczną przestrzenią do prezentacji talentów młodych artystów, a efekty ich pracy będą mogli podziwiać wszyscy goście odwiedzający siedzibę głowy państwa. 

O ubieraniu niepodległościowej choinki przeczytasz tu >>>

 

Młodzież przygotowała delikatne, ażurowe śnieżynki z ceramiki, a także kamieniczki inspirowane architekturą Olsztyna. Pierwsza Dama, dziękując młodym artystom za wspaniałe prace przyznała, że pozostaje pod ogromnym wrażeniem misternego wykonania ozdób, szczególnie, że ceramika jest wymagającą dziedziną, a uzyskanie tak delikatnych wzorów było dla nastolatków dużym wyzwaniem.

 

 

Zobacz także: Świąteczna Choinka w Pałacu Prezydenckim Wspólnemu ubieraniu bożonarodzeniowej choinki towarzyszyły śpiewy kolęd, które wprowadziły do Pałacu prawdziwie świąteczną atmosferę. Nie zabrakło rozmów o zwyczajach  i tradycjach kultywowanych w Polsce w tym wyjątkowym czasie, ani serdecznych życzeń. – Zasłużyliście na prawdziwy odpoczynek – powiedziała Agata Kornhauser-Duda, zwracając się do młodzieży. – Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą Wam wytchnienie oraz nowe siły przed powrotem do szkoły – dodała Pierwsza Dama, która życzyła wszystkim uczestnikom spotkania także spełnienia marzeń w nowym roku.

 

 

Młodzieży towarzyszył dyrektor Państwowego Liceum Plastycznego im. Erica Mendelsohna w Olsztynie oraz nauczyciele, pod których kierunkiem powstały bożonarodzeniowe ozdoby. W placówce kształci się około 140 uczniów w trzech specjalnościach: ceramika artystyczna, projektowanie graficzne i aranżacja wnętrz. Nastolatkowie działają także na rzecz środowiska lokalnego, zajmują się promocją Olsztyna, a także uczestniczą w wymianach młodzieżowych z rówieśnikami z Niemiec i Rumunii. Szkoła prowadzi działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej, organizując warsztaty, spotkania z artystami uczącymi w szkole oraz zwiedzanie szkolnych pracowni, przybliżając gościom kuźnie młodych talentów.

 

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej w tym roku powstał salon wystawowy, gdzie prezentowane są prace uczniów kończących szkolną edukację oraz pokazy, prezentacje i warsztaty. (KS)

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu