Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Małżonka Prezydenta pakuje żywność dla potrzebujących

  |   Pakowanie paczek w ramach 23. Świątecznej Zbiórki Żywności Pakowanie paczek w ramach 23. Świątecznej Zbiórki Żywności Pakowanie paczek w ramach 23. Świątecznej Zbiórki Żywności Pakowanie paczek w ramach 23. Świątecznej Zbiórki Żywności Pakowanie paczek w ramach 23. Świątecznej Zbiórki Żywności Pakowanie paczek w ramach 23. Świątecznej Zbiórki Żywności Pakowanie paczek w ramach 23. Świątecznej Zbiórki Żywności Pakowanie paczek w ramach 23. Świątecznej Zbiórki Żywności Pakowanie paczek w ramach 23. Świątecznej Zbiórki Żywności Pakowanie paczek w ramach 23. Świątecznej Zbiórki Żywności Spotkanie Pierwszej Damy z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz wolontariuszami Spotkanie Pierwszej Damy z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz wolontariuszami Spotkanie Pierwszej Damy z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz wolontariuszami Spotkanie Pierwszej Damy z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz wolontariuszami Spotkanie Pierwszej Damy z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz wolontariuszami Spotkanie Pierwszej Damy z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz wolontariuszami Spotkanie Pierwszej Damy z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz wolontariuszami Spotkanie Pierwszej Damy z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz wolontariuszami

W dniach 29-30 listopada w całym kraju, w ramach 23. Świątecznej Zbiórki Żywności, udało się zgromadzić ponad 770 ton produktów spożywczych. W poniedziałek Pierwsza Dama - wspólnie z wolontariuszami Federacji Polskich Banków Żywności - wzięła udział w przygotowywaniu paczek dla potrzebujących.

 

Dziś, w Warszawie odbyło się wielkie pakowanie paczek dla potrzebujących. – Uważam, że każda pomoc jest ważna: materialna i finansowa, ale także uśmiech, potrzymanie za rękę i zwyczajne zwrócenie uwagi na drugiego człowieka – mówiła Małżonka Prezydenta.

 

 

Pierwsza Dama skierowała do przedstawicieli Banków Żywności i wolontariuszy słowa podziękowania za „tak mocne zaangażowanie w pomoc potrzebującym” w tym szczególnym, przedświątecznym okresie. – Jest to magiczny czas, kiedy zapominamy o dzielących nas różnicach i chcemy być razem – mówiła. – Nie tylko z naszą rodziną, bliskimi, znajomymi, ale także z tymi wszystkimi, którym w życiu jest trudnej, którzy nie potrafią sami poradzić sobie z problemami, którzy muszą codziennie pokonywać różnego rodzaju bariery – dodała Małżonka Prezydenta.

 

23. Świąteczną Zbiórkę Żywności zainaugurowała Gala Banków Żywności z udziałem Pary Prezydenckiej. 

 

W ciągu dwóch dni w całym kraju udało się zgromadzić ponad 770 ton żywności, co jest najwyższym wynikiem od lat. W stosunku do ubiegłorocznej Świątecznej Zbiórki Żywności zebrano o 30 ton artykułów spożywczych więcej, a wszystkie przed Bożym Narodzeniem trafią do potrzebujących.

 

 

Zobacz także: Prezydent: Dziękuję za to wielkie dzieło pomocy W swoim wystąpieniu Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę na problem niewykorzystanej żywności. Przypomniała, że „każdy Polak marnuje rocznie 235 kilogramów jedzenia”, a prawie 2 miliardy ludzi na świecie cierpi głód. – Naprawdę musimy wspólnie zadbać o to, by jedzenia nie marnować – zaapelowała Pierwsza Dama, doceniając jednocześnie „wszystkie akcje edukacyjne” prowadzone przez Banki Żywności. W podziękowaniu za zaangażowanie wolontariuszy Para Prezydencka ufundowała tort.

 

 

Poniedziałkowe pakowanie paczek odbyło się w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. – Cieszę się, że spotykamy się w tak szczególnym miejscu – mówiła Pierwsza Dama, która podkreśliła, że w swojej działalności bardzo często ma okazję odwiedzać ośrodki zajmujące się osobami z niepełnosprawnościami. – Wiem jak ważne i potrzebne są miejsca, w których ich podopieczni mogą poczuć się bezpiecznie, a przede wszystkim korzystać z możliwości aktywizacji zawodowej i społecznej – mówiła Małżonka Prezydenta. – Ważne jest, że osoby z niepełnosprawnościami mogą zdobywać tu różnego rodzaju umiejętności, które ułatwiają im codzienne życie, ale, co równie ważne, mogą także realizować swoje marzenia, zainteresowania i talenty – podkreślała.

 

Agata Kornhauser-Duda spotkała się również z podopiecznymi WTZ, którzy podczas pracy nad bożonarodzeniowymi ozdobami opowiadali swojemu gościowi o zajęciach plastycznych, introligatorskich, ogrodniczych, ceramicznych i wielu innych.

 

 

Pierwsza Dama w imieniu własnym i męża złożyła wszystkim życzenia „wesołych, radosnych, pełnych nadziei Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie”, a także „spełnienia wszystkich marzeń i wielu sukcesów w nowym roku”.

 

We wspólnym pakowaniu paczek uczestniczył też Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister Wojciech Kolarski.

 

____________________________________________________________

 

W tegorocznej edycji Świątecznej Zbiórki Żywności wzięło udział ponad 53 tysiące wolontariuszy, 550 miejscowości i 3 300 sklepów. Udział w zbiórce był bardzo prosty, wystarczyło bowiem przy okazji wizyty w sklepie zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach.

 

W ciągu 21 lat działalności Banki Żywności przekazały łącznie ponad 758 tys. ton żywności o wartości ponad 2 mld złotych. Ze wsparcia korzystają rodziny wielodzietne, osoby bezrobotne, bezdomne, niepełnosprawne, walczące z nałogami i inne znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Banki Żywności docierają z pomocą do blisko 2 mln potrzebujących. (KS)

 

Poleć znajomemu