Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

  |   Wizyta Małżonki Prezydenta w warszawskiej Świetlicy Środowiskowej Wizyta Małżonki Prezydenta w warszawskiej Świetlicy Środowiskowej Wizyta Małżonki Prezydenta w warszawskiej Świetlicy Środowiskowej Wizyta Małżonki Prezydenta w warszawskiej Świetlicy Środowiskowej Wizyta Małżonki Prezydenta w warszawskiej Świetlicy Środowiskowej Wizyta Małżonki Prezydenta w warszawskiej Świetlicy Środowiskowej Wizyta Małżonki Prezydenta w warszawskiej Świetlicy Środowiskowej Wizyta Małżonki Prezydenta w warszawskiej Świetlicy Środowiskowej Wizyta Małżonki Prezydenta w warszawskiej Świetlicy Środowiskowej Wizyta Małżonki Prezydenta w warszawskiej Świetlicy Środowiskowej

Pierwsza Dama już po raz kolejny dołączyła do grona Przyjaciół Dzieci. 27 edycja akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” odbywa się pod jej patronatem honorowym, a dziś Małżonka Prezydenta przywiozła dary do uczestniczącej w zbiórce warszawskiej Świetlicy Środowiskowej TPD.

 

 

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w poniedziałek świetlicę, gdzie przywiozła dary wspierające ogólnokrajową akcję, której celem jest umilenie Świąt Bożego Narodzenia potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. W tym roku organizatorzy wydarzenia postanowili obdarować także inne osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Radosne Święta zagoszczą u 5 tysięcy rodzin, podopiecznych 92 placówek szkolno-wychowawczych na terenie całej Polski oraz przeszło 9 tysięcy dzieci, osób starszych i samotnych.

 

Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” jest Ogólnopolskim Programem Pomocy Dzieciom w okresie przedświątecznym. Polega przede wszystkim na organizowaniu zbiórek zabawek, książek, słodyczy, odzieży, żywności długoterminowej, artykułów szkolnych i papierniczych czy środków czystości i przekazywaniu ich najmłodszym. 

 

 

Małżonka Prezydenta spotkała się z podopiecznymi świetlicy, z którymi rozmawiała o szkole i nauce, przekonując młodzież do zawierania przyjaźni i podtrzymywania kontaktów w realnym życiu, nie tylko za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pierwsza Dama rozmawiała z uczniami o pielęgnowaniu szkolnych przyjaźni, z których wiele może towarzyszyć młodym ludziom przez całe życie.

 

Podopieczni Świetlicy Środowiskowej opowiadali o wymarzonych prezentach gwiazdkowych, bożonarodzeniowych tradycjach i zwyczajach, podzielili się też z Pierwszą Damą opłatkiem i przyjęli życzenia „wesołych Świąt, wymarzonych prezentów pod choinką, szczęśliwego nowego roku i spełnienia marzeń”.

 

 

Wielka Uliczna Zbiórka Darów miała miejsce 24 listopada, jednak wesprzeć akcję można do samych Świąt. Od lat współorganizatorem akcji jest Caritas Archidiecezji Lubelskiej, oddziały Caritas w całej Polsce, Ośrodki Pomocy Społecznej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, Polski Czerwony Krzyż, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Centrum Wolontariatu.

 

W ubiegłym roku w ramach ogólnopolskiej akcji pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta dzięki 6 tysiącom wolontariuszy i ludzi dobrej woli w 372 sztabach zebrano 123 tony darów. (KS)

 

Poleć znajomemu