Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 10 grudnia 2019

Młodzi pasjonaci polskiego folkloru w Pałacu Prezydenckim

  |   Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim Zespół Folklorystyczny „Lazurki” w Pałacu Prezydenckim

We wtorek do siedziby głowy państwa przyjechali młodzi artyści z Zespołu Folklorystycznego „Lazurki”. Przedstawili regionalne stroje z całej Polski oraz ludowe piosenki i znane kolędy.

 

W Sieni Wielkiej, obok bożonarodzeniowej choinki ozdobionej przez uczniów z Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie, zespół zaprezentował swoje talenty wokalne oraz przepiękny polski folklor.

 

 

Zespół tworzą dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat. Uczestnictwo w zajęciach taneczno-wokalnych pozwala młodym artystom poznawać tradycyjne polskie tańce i przyśpiewki oraz rozwijać talenty i umiejętności. Praca w zespole uczy również współpracy w grupie, kształtuje postawy odpowiedzialności za siebie i innych oraz szacunku do dziedzictwa narodowego. Na bogaty repertuar zespołu składają się tańce narodowe oraz regionalne.

 

 

Zobacz także: Choinki Jedynki 2019 Pierwsza Dama rozmawiała z dziećmi i młodzieżą o ich występach scenicznych, motywacji do dalszego rozwoju, artystycznych osiągnięciach i pięknych wspomnieniach. Młodzi ludzie pytali o zawierane podczas pełnienia roli Pierwszej Damy przyjaźnie, wizyty zagraniczne czy sposoby spędzania czasu wolnego Pary Prezydenckiej. Goście Pierwszej Damy dowiedzieli się także o jej szkolnych doświadczeniach, w tym o nauce w Polsce, ale także w Berlinie, gdzie przez pewien czas Agata Kornhasuer-Duda uczęszczała do szkoły.

 

Artyści mówili też o bożonarodzeniowych tradycjach kultywowanych w rodzinnych domach, a od Małżonki Prezydenta przyjęli życzenia "zdrowych, pogodnych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie, wymarzonych prezentów pod choinką, zasłużonego odpoczynku oraz spełnienia najskrytszych marzeń w nowym roku”. (KS)

 

 

Poleć znajomemu