Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 12 grudnia 2019

Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich

  |   Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie Kolędowanie z Pierwszą Damą w Łazienkach Królewskich w Warszawie

Czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pełen jest ciepła, uśmiechu, radosnych spotkań i obdarowywania się, na co ze szczególną niecierpliwością czekają dzieci. Dlatego w Zobacz także: Mikołajki w Pałacu Prezydenckim czwartek w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyło się tradycyjne, świąteczne muzykowanie. Pierwsza Dama wspólnie z dziećmi i młodzieżą z placówek opiekuńczo-wychowawczych wzięła udział w śpiewaniu kolęd i pastorałek. –  Bardzo serdecznie dziękuję za możliwość wspólnego kolędowania i spotkania się w tym cudownym, przedświątecznym czasie – mówiła Agata Kornhauser-Duda.

 

 

W zabytkowych wnętrzach Pałacu na Wyspie śpiewano m.in. „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzwonki sań”, „Lulajże Jezuniu” czy najbardziej popularną kolędę: „Cicha noc”. Pierwsza Dama przybliżyła dzieciom i młodzieży historię jej powstania, kształtowania się zwyczaju ubierania bożonarodzeniowego drzewka, jak również symbolikę niektórych ozdób choinkowych.

 

– Lubię ten czas, kiedy chcemy być razem, dzielić radość i uśmiech, wspólnie pielęgnować zwyczaje i tradycje – powiedziała Agata Kornhauser-Duda, która życzyła młodym kolędnikom „spokojnych, radosnych, pełnych uśmiechu Świąt i spełnienia wszystkich marzeń w nowym roku”.

 

Gwiazdkowe atrakcje dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych zostały zorganizowane przez Muzeum Łazienki Królewskie już po raz kolejny. Czytaj o ubiegłorocznym spotkaniu w Łazienkach Królewskich z udziałem Pierwszej Damy >>>

 

 

Poleć znajomemu