Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 12 grudnia 2019

Kolacja wigilijna z Amazonkami

  |   Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Sławomir Gadomski podczas wigilijnego spotkania z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi Wigilijne spotkanie Pierwszej Damy z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi

 

– Jest to dla mnie naprawdę bardzo ważne, że mogę być teraz z Państwem i wspólnie spędzić czas przedświąteczny w ciepłej i przyjaznej atmosferze – mówiła Pierwsza Dama, która w czwartek spotkała się przy wigilijnym stole z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi.

 

 

W Sierakowie odbyło się dziś świąteczne spotkanie zorganizowane przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych oraz Federację Stowarzyszeń „Amazonki”. Małżonka Prezydenta podkreślała, że przed Bożym Narodzeniem szczególnie przeżywamy towarzyszące im przesłanie. – Jest to przesłanie miłości, pokoju i solidarności ze wszystkimi ludźmi, a zwłaszcza z tymi, którzy czują się osamotnieni, są chorzy, którzy po prostu mają trudniejsze życie – wyjaśniła.

 

Pierwsza Dama poświęciła uwagę tym wszystkim, którzy nie spędzą tegorocznych Świąt w gronie rodziny i najbliższych. – Takimi osobami są z pewnością pacjenci, którzy święta spędzą w Zobacz także: Pierwsza Dama o profilaktyce i leczeniu raka piersi szpitalu, dlatego powinniśmy skierować jak najcieplejsze myśli właśnie ku nim i postarać się, każdy na swój sposób, by nie czuli się samotni, by wlać w nich otuchę, by nagrodzić ich cierpienie dobrym słowem, uśmiechem, sprawić by ten uśmiech również pojawił się na ich twarzach – podkreśliła. – Wszystkim pacjentom życzę przede wszystkim wytrwałości i sił, ale życzę też pozytywnego myślenia, które jest ogromnie ważne w pokonywaniu choroby – uzupełniła.

 

 

Agata Kornhauser-Duda, Ambasadorka Walki z Rakiem Piersi w Polsce, często spotyka się ze środowiskiem Amazonek i wspiera działania towarzyszące edukacji zdrowotnej i promocji badań okresowych. – Zawsze powtarzam jak bardzo cenię sobie wszystkie wydarzenia, podczas których mamy okazję do rozmowy i do podzielenia się spostrzeżeniami – powiedziała w Sierakowie Pierwsza Dama, która podkreśliła, że pozostaje pod wrażeniem aktywności Amazonek i wszelkich działań, które podejmują. – Chyba nikomu tutaj nie trzeba tłumaczyć jak Zobacz także: Pierwsza Dama na gali częstochowskich Amazonek ważne są wsparcie, empatia i wrażliwość. Nie mam co do tego wątpliwości, że pomoc udzielana przez Panie jest absolutnie bezcenna, ponieważ jest zbudowana na własnych trudnych doświadczeniach, ale także na bardzo dobrej wiedzy medycznej – kontynuowała.

 

Ruch Amazonek zrzesza tysiące kobiet w całej Polsce, spośród których wiele to wolontariuszki, które uporały się ze swoją chorobą, a teraz służą wsparciem kobietom oczekującym na zabieg lub będącym po operacji. Pierwsza Dama podkreśliła swoje pełne uznanie dla działań Amazonek i organizacji angażujących się w niesienie wsparcia pacjentom nowotworowym. – Jestem ogromnie wdzięczna także za edukowanie społeczeństwa (…) bo to Panie właśnie sprawiają, że kobiety wreszcie zaczynają chodzić do lekarza, zwracają uwagę na to jak ważna jest profilaktyka. Panie również przyczyniają się do rozwoju diagnostyki i dbałości o rehabilitację – powiedziała.

 

 

Sławomir Gadomski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, zwracając się do zgromadzonych na bożonarodzeniowym spotkaniu pań także zwrócił uwagę na ich osiągnięcia i wkład w rozwój praktyk pro pacjenckich. – To Państwo wypracowujecie działania, modele i wzorce, które my powinniśmy powielać – mówił. Przypomniał, że narzędziem ukierunkowującym działania w obszarze profilaktyki i leczenia nowotworów jest zainicjowana przez Prezydenta Narodowa Strategia Onkologiczna

__________________________________________

 

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, zrzeszająca m.in. Federację Stowarzyszeń „Amazonki” jest organizacją zajmującą sięwszechstronnym wsparciem i współpracą z organizacjami pacjentów onkologicznych, kreowaniem wspólnej polityki zdrowotnej, reprezentacją organizacji członkowskich i wymianą doświadczeń i przykładów dobrych praktyk. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu