Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 16 grudnia 2019

Uczniowie z Podgórza u Pierwszej Damy

  |   Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzu z wizytą u Pierwszej Damy Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzu z wizytą u Pierwszej Damy Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzu z wizytą u Pierwszej Damy Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzu z wizytą u Pierwszej Damy Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzu z wizytą u Pierwszej Damy Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzu z wizytą u Pierwszej Damy Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzu z wizytą u Pierwszej Damy

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Podgórzu przyjęli ubiegłoroczne zaproszenie Pierwszej Damy i dziś przyjechali do Pałacu Prezydenckiego.

 

Agata Kornhauser-Duda poznała dzieci i ich pedagogów podczas obchodów jubileuszu 95-lecia placówki, w których wzięła udział wiosną ubiegłego roku. Podkreślała wówczas, że podlaska, niewielka szkoła wychowuje podopiecznych „w duchu patriotyzmu rozumianego jako umiłowanie ojczyzny, jako praca dla dobra wspólnego”. Dziękowała „za budowanie postaw obywatelskich, za uczenie szacunku do narodowych symboli” i zaprosiła uczniów do zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego, który jest świadkiem wielu wydarzeń historycznych.

 

 

Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda w Podgórzu: Historię każdego miejsca i jego prawdziwą wartość tworzą ludzie W poniedziałek Małżonka Prezydenta wyraziła uznanie dla pracy pedagogów skupionej wokół indywidualnych potrzeb każdego ucznia. Dodała, że pozostaje pod wrażeniem podgórskiej wspólnoty, która zgodnie pracuje na rzecz całej społeczności.

 

Uwagę dzieci zwróciła choinka, która tradycyjnie już została udekorowana przez uzdolnioną młodzież. W tym roku świąteczne ozdoby zostały wykonane przez uczniów z Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie, którzy wspólnie z Pierwszą Damą udekorowali nimi bożonarodzeniowe drzewko. czytaj więcej >>>  

 

Agata Kornahuser-Duda opowiedziała małym gościom o siedzibie głowy państwa oraz odpowiadała na liczne pytania. Dzieci były ciekawe, gdzie mieszka Para Prezydencka, jak wygląda gabinet Andrzeja Dudy czy ile lat zajęła budowa pałacu.

 

 

Na zakończenie spotkania Pierwsza Dama życzyła dzieciom zasłużonego odpoczynku, wymarzonych prezentów pod choinką i spełnienia marzeń w nowym roku. (KS)

 

Poleć znajomemu