Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 20 grudnia 2019

Pierwsza Dama w ośrodku wychowawczym: Uwierzcie w siebie

  |   Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie Świąteczne spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów w Warszawie

Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w spotkaniu świątecznym z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów. Dziś w Warszawie spotkała się z wychowankami placówki resocjalizacyjnej, jej pracownikami, pedagogami oraz przedstawicielami instytucji współpracujących z jednostką.

 

 

Na kilka dni przed wigilią w warszawskim ośrodku nastolatkowie wystawili Jasełka, wybrzmiały też kolędy i serdeczne życzenia. – Przede wszystkim życzę Wam, żebyście mieli siłę do tego, żeby zmienić swoje życie na lepsze – mówiła Pierwsza Dama, zwracając się do młodzieży. Podczas dzielenia się opłatkiem i składania życzeń Małżonka Prezydenta rozmawiała z chłopcami o szkole, ich ulubionych formach spędzania wolnego czasu, planach na najbliższą oraz nieco dalszą przyszłość. – Drogi naszego życia są kręte. Jednak jedni ludzie łatwiej potrafią sobie z tymi zakrętami poradzić, drudzy mniej. Chciejcie skorzystać z pomocy życzliwych Wam osób, to jest ogromnie ważne – apelowała.

 

 

W trakcie pobytu w ośrodku nastolatkowie uczestniczą w zajęciach szkolnych oraz przygotowują się do podjęcia pracy w zawodach stolarz i kucharz. Chłopcy uczą się też konstruktywnej Zobacz także: Para Prezydencka na pikniku charytatywnym „Pomagam z Radością” postawy wobec życia, komunikacji interpersonalnej czy zarządzania karierą zawodową. Niektórzy z nich pozostają w placówce po zakończeniu pobytu przymusowego z obawy przed powrotem do wcześniejszego środowiska oraz z przyczyn rodzinnych, socjalnych lub osobistych. – Jest wielu ludzi, którzy chcą Wam pomóc, ale uwierzcie też w siebie. Miejcie tę moc i siłę, żeby rzeczywiście zmieniać swoje życie – mówiła Pierwsza Dama. – Ja w Was wierzę i bardzo bym chciała, żeby się Wam ułożyło – dodała.

 

 

Chłopcy mówili o zajęciach, wyobrażeniach na temat przyszłego, dorosłego życia, trudnościach i pozytywnych aspektach sytuacji, w której się znaleźli. Ich położenie często staje się motywacją do zmian i obrania odmiennej od dotychczasowej ścieżki, w czym pomagać mają zrozumienie i wzajemny szacunek oraz rodzinna atmosfera panująca w ośrodku. – Chciałabym przede wszystkim podziękować księżom orionistom za to wspaniałe dzieło, które obejmuje tak wiele potrzebujących osób – powiedziała Małżonka Prezydenta. – Dziękuję za troskę o młodzież również nauczycielom i wychowawcom, życzę Państwu, by ta praca, która nie jest zwykłym zawodem, a powołaniem, sprawiała Państwu radość i satysfakcję, choć zdaję sobie sprawę, że nie jest pracą łatwą – stwierdziła Agata Kornhauser-Duda. 

 

 

_________________________________________________

 

Do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów w Warszawie przyjmowani są chłopcy w wieku 14-17 lat, wobec których zostało orzeczone zastosowanie środka wychowawczego. Nastolatkowie udzielają się w kołach aktorskim, technicznym, ministranckim, gastronomicznym, teatralnym, uczestniczą w wolontariacie, angażują się w zajęcia sportowe i korzystają z terapii. Dwuletnim  programem  uzawodowienia objęci są wychowankowie dwóch ostatnich klas szkoły podstawowej oraz wychowankowie kontynuujący naukę w szkołach zawodowych i średnich na terenie Warszawy. (KS)

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu