Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 13 stycznia 2020

O potrzebach rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami

  |   Rozmowa Pierwszej Damy z przedstawicielami Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Rozmowa Pierwszej Damy z przedstawicielami Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Rozmowa Pierwszej Damy z przedstawicielami Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Rozmowa Pierwszej Damy z przedstawicielami Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy

Wsparcie rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami, rozwiązania dla osób dorosłych wymagających opieki oraz wyrównywanie szans społecznych były tematami dzisiejszej rozmowy Pierwszej Damy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy.

 

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z Krystyną Dąbrowską i Iloną Massalską prowadzącymi Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Szlakiem Tęczy. Powołana przez rodziców instytucja od dziesięciu lat organizuje leczenie, rehabilitację i warsztaty dla chorych dzieci, dbając o ich rozwój, wyrównywanie szans i przeciwdziałając wykluczeniu społecznemu.

 

O powodzeniu tej niezwykłej inicjatywy Pierwsza Dama przekonała się podczas wizyty w niewielkiej siedzibie fundacji, gdzie wspólnie z jej najmłodszymi podopiecznymi wzięła udział w warsztatach plastycznych będących dla dzieci formą treningu umiejętności manualnych, umysłowych i społecznych. Czytaj więcej >>>

 

 

Stowarzyszenie działa na terenie Gminy Nadarzyn i organizuje opiekę nad osobami niepełnosprawnymi w bardzo różnym wieku. Przedstawicielki organizacji podkreślały dziś szczególną potrzebę pomocy rodzinom niepełnym opiekującym się chorymi dziećmi, a także tym, w których starzejący się rodzice nie są w stanie zapewnić podopiecznym całodobowej troski. Posiadanie niepełnosprawnego dziecka wymaga pełnej dyspozycyjności jednego z opiekunów wykluczającej jego pracę zawodową, pobyt w szpitalu czy sanatorium, nie wspominając Zobacz także: Stowarzyszenie "Szlakiem Tęczy" w Pałacu Prezydenckim o braku możliwości wyjazdu na urlop. Dlatego stowarzyszenie czyni starania o rozbudowę ośrodka, wzorując go na holenderskich rozwiązaniach. Celem fundacji jest stworzenie warunków umożliwiających osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz sprzężonymi pobyt dzienny, całodobowy, a także późniejsze podjęcie zatrudnienia w zakładzie pracy zlokalizowanym na terenie ośrodka.

 

W Pałacu Prezydenckim rozmawiano o planach rozszerzania działalności  instytucji, roli aktywności ruchowo-intelektualnych w rozwoju dzieci niepełnosprawnych, zwiększaniu udziału chorych w życiu społecznym, jak również o aktywizacji seniorów. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu