Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 13 stycznia 2020

Licealiści z Krakowa w Pałacu Prezydenckim

  |   Wizyta uczniów z Liceum im. Piotra Michałowskiego w Krakowie Wizyta uczniów z Liceum im. Piotra Michałowskiego w Krakowie Wizyta uczniów z Liceum im. Piotra Michałowskiego w Krakowie Wizyta uczniów z Liceum im. Piotra Michałowskiego w Krakowie Wizyta uczniów z Liceum im. Piotra Michałowskiego w Krakowie Wizyta uczniów z Liceum im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Dwujęzyczne Liceum im. Piotra Michałowskiego w Krakowie funkcjonuje dopiero czwarty rok, jednak już może poszczycić się wieloma sukcesami. O stypendiach Prezesa Rady Ministrów, lokatach w konkursach i olimpiadach, działalności w Młodzieżowej Radzie Krakowa i planach na przyszłość opowiedzieli Pierwszej Damie licealiści i towarzyszący im nauczyciele.

 

Małżonka Prezydenta bardzo chętnie spotyka się z dziećmi i młodzieżą odwiedzającymi siedzibę głowy państwa. W poniedziałek przybliżyła krakowskiej młodzieży burzliwą historię gmachu, przeznaczenie poszczególnych sal, opowiedziała o wydarzeniach, jakie miały w nim miejsce, a także odpowiadała na pytania dotyczące działalności w roli Pierwszej Damy.

 

 

Zobacz także: Pierwsza Dama w ośrodku wychowawczym: Uwierzcie w siebie Młodzież dowiedziała się jak wygląda organizacja wizyt zagranicznych, które warszawskie muzeum jest najchętniej odwiedzanym przez współmałżonków prezydentów innych państw, czym różni się ceremoniał dyplomatyczny w przypadku spotkań z koronowanymi głowami z całego świata oraz dlaczego Pierwsza Dama angażuje się w działalność dydaktyczną i charytatywną.

 

Uczniowie mówili o nauce, udziale w konkursach i olimpiadach, planach na dorosłe życie i wybranych kierunkach studiów. Placówka wspiera podopiecznych w realizacji programów społecznych, w aktywnościach dobroczynnych, prowadzi wymiany uczniowskie i zachęca do podejmowania pozaszkolnej działalności naukowej i kulturalnej. (KS)

 

Poleć znajomemu