| | |
A | A | A
Środa, 15 stycznia 2020

Uczniowie z Ząbek w odwiedzinach u Pierwszej Damy

  |   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Agata Kornhauser-Duda powitała dziś w Pałacu Prezydenckim drugoklasistów z Ząbek. Dzieci dowiedziały się jakie obowiązki spoczywają na Pierwszej Damie, w jaki sposób najchętniej spędza ona czas wolny i dlaczego nie wolno zapominać o czytaniu książek.

 

W środę siedzibę głowy państwa odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach. Od Pierwszej Damy usłyszeli anegdoty i historie na temat budynku przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Małżonka Prezydenta mówiła m.in. o pierwszym publicznym koncercie małego Fryderyka Chopina, burzliwych losach pałacu w czasie II Wojny Światowej, czy najbardziej reprezentacyjnej sali, która może pomieścić nawet ośmiuset gości. Wspomniała także o Belwederze, którego nazwa pochodzi od włoskich słów oznaczających "piękny widok". Pełnił on funkcję siedziby Prezydentów RP Gabriela Narutowicza i Stanisława Wojciechowskiego, mieszkał w nim także Józef Piłsudski.

 

 

Pierwsza Dama rozmawiała z maluchami również o szkole i książkach. – Jestem wielką zwolenniczką czytania – zapewniała, zachęcając swoich gości do częstego sięgania po książki. Przekonywała dzieci, że czytanie poprawia koncentrację i ortografię, korzystnie wpływa na wyobraźnię oraz jest wspaniałym sposobem efektywnego i przyjemnego spędzania czasu.

 

Zobacz także: Wizyta Małżonki Prezydenta w Masłomiącej Dzieci przygotowały też wiele pytań, na które Małżonka Prezydenta chętnie odpowiadała. Wytłumaczyła jak wygląda jej codzienność oraz w jaki sposób najchętniej spędza czas wolny. Opowiedziała o ulubionych zabawach z dzieciństwa, pracy nauczyciela i działalności dobroczynnej. Pierwsza Dama przybliżyła uczniom ideę niektórych ze wspieranych przez nią akcji charytatywnych, takich jak Program Pomocy Wybitnie Zdolnym, którego celem jest wsparcie rozwoju uczniów o wyjątkowych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych i plastycznych. Agata Kornhauser-Duda opowiedziała też o udziale w „Choinkach Jedynki”, czy „Kiermaszu Charytatywnych SHOM”. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu