Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 30 stycznia 2020

Małżonka Prezydenta z wizytą w Radzyminie

  |   Wizyta Pierwszej Damy w Przedszkolu nr 2 w Radzyminie Występ przedszkolaków Wizyta Pierwszej Damy w Przedszkolu nr 2 w Radzyminie Wizyta Pierwszej Damy w Przedszkolu nr 2 w Radzyminie Wizyta Pierwszej Damy w Przedszkolu nr 2 w Radzyminie Wizyta Pierwszej Damy w Przedszkolu nr 2 w Radzyminie Wizyta Pierwszej Damy w Przedszkolu nr 2 w Radzyminie Udział Pierwszej Damy w zajęciach edukacyjnych czterolatków Udział Pierwszej Damy w zajęciach edukacyjnych czterolatków Udział Pierwszej Damy w zajęciach edukacyjnych czterolatków Udział Pierwszej Damy w zajęciach edukacyjnych czterolatków Udział Pierwszej Damy w zajęciach edukacyjnych czterolatków Udział Pierwszej Damy w zajęciach edukacyjnych czterolatków Wizyta Pierwszej Damy w Przedszkolu nr 2 w Radzyminie Udział Pierwszej Damy w zajęciach edukacyjnych czterolatków Udział Pierwszej Damy w zajęciach edukacyjnych czterolatków Wizyta Pierwszej Damy w Przedszkolu nr 2 w Radzyminie

Małżonka Prezydenta odwiedziła Przedszkole nr 2 im. Czerwonego Kapturka w Radzyminie w województwie mazowieckim, gdzie maluchy wystąpiły w przedstawieniu opowiadającym o losach ich bajkowego patrona. Pierwsza Dama uczestniczyła również w zajęciach dydaktycznych dla czterolatków, a następnie rozmawiała z pedagogami o osiągnięciach placówki i stosowanych w niej innowacyjnych metodach pracy.

 

 

Pierwsza Dama serdecznie podziękowała za zaproszenie do radzymińskiego przedszkola, a przedstawicielom władz lokalnych za udzielane jednostce wsparcie. – Już od progu przedszkole robi wspaniałe wrażenie – mówiła Pierwsza Dama, zwracając uwagę na przestrzenność budynku, jego wyposażenie i położenie. – Z pewnością otoczenie lasów, łąk i pól sprzyja poznawaniu i obserwacji przez podopiecznych przyrody. Przede wszystkim jednak chciałabym pogratulować niezwykle bogatej oferty edukacyjnej i wychowawczej – uzupełniła.

 

 

Jak zauważyła Małżonka Prezydenta w przedszkolu dzieci mogą realizować swoje zainteresowania i pasje, gdyż placówka proponuje wiele pozaprogramowych zajęć i przedsięwzięć, jak promocja czytelnictwa,  nauka zdrowego żywienia czy rozwijanie kreatywności podczas Zobacz także: Supermoc pomagania w Małopolsce wspólnego spędzania czasu przy grach planszowych. Agata Kornhauser-Duda podziękowała także za wychowywanie dzieci w duchu patriotycznym. – Z jednej strony pokazujecie Państwo dzieciom ich korzenie, by wiedziały skąd się wywodzą, a z drugiej strony dodają Państwo podopiecznym skrzydeł, by mogli bezpiecznie, z dużymi umiejętnościami wchodzić w następny etap edukacji – stwierdziła, zwracając się do pedagogów. Pierwsza Dama wyraziła uznanie dla działań ośrodka zachęcających maluchy do udziału w akcjach charytatywnych. – To bardzo ważne żeby od najmłodszych lat angażować dzieci w tego typu aktywności, ucząc je wrażliwości i empatii wobec najbardziej potrzebujących – dodała.

 

 

Po obejrzeniu wspaniałego spektaklu o Czerwonym Kapturku w wykonaniu sześciolatków Pierwsza Dama zapewniła dzieci, że wypadły znakomicie, a niektóre z nich z powodzeniem będą mogły odnaleźć się w przyszłości w zawodzie aktora. Następnie dołączyła do grupy Zobacz także: Pierwsza Dama z wizytą w Więckowicach młodszych „Kotków”, którym przeczytała utwór Czesława Janczarskiego pt. „Zabawa karnawałowa”, po czym pomogła czterolatkom wykonać prace plastyczne związane z tematem bajki. Podczas zwiedzania placówki Agata Kornhauser-Duda poznała również grupę maluchów, które pokazały swojemu gościowi jak wykonać owocowe szaszłyki i wytłumaczyły, że jedzenie owoców daje zdrowie i moc.

 

 

Swoją wizytę w Radzyminie Małżonka Prezydenta zakończyła spotkaniem z dyrekcją placówki, pedagogami, przedstawicielami rodziców i władz samorządowych.

 

__________________________________

 

Pracę Przedszkola nr 2 im. Czerwonego Kapturka w Radzyminie wspierają logopeda, psycholog, terapeuci oraz pedagodzy specjalni. Placówka udziela pomocy psychologiczno-pedagogicznej i prowadzi wczesne wspomaganie rozwoju. Przedszkole liczy 9 oddziałów ogólnodostępnych, z czego 2 realizują edukację włączającą. (KS)                                                        

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu