Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 3 lutego 2020

Spotkanie Małżonki Prezydenta z polonijnymi nauczycielami

  |   Spotkanie Małżonki Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie Spotkanie Małżonki Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie Spotkanie Małżonki Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie Spotkanie Małżonki Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie Spotkanie Małżonki Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie Spotkanie Małżonki Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie Spotkanie Małżonki Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie Spotkanie Małżonki Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie Spotkanie Małżonki Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie Spotkanie Małżonki Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie Krótka rozmowa Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie Krótka rozmowa Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie Spotkanie Małżonki Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie Wizyta nauczycieli i przedstawicieli Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie w Pałacu Prezydenckim Wizyta nauczycieli i przedstawicieli Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie w Pałacu Prezydenckim Wizyta nauczycieli i przedstawicieli Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Małżonki Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie Wizyta nauczycieli i przedstawicieli Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie w Pałacu Prezydenckim

– Uważam, że aby proces wychowawczy był pełny musi funkcjonować dobra współpraca nauczycieli, uczniów i rodziców. Państwu się to znakomicie udaje – mówiła w poniedziałek Agata Kornhauser-Duda podczas spotkania z polonijnymi nauczycielami.

 

Dziś w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Małżonki Prezydenta z nauczycielami i przedstawicielami Koła Rodzicielskiego Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Matki Boskiej Częstochowskiej w Londynie. – Jest mi bardzo miło, że tym razem to ja mogę gościć Państwa – zapewniła Pierwsza Dama, która w ubiegłym roku złożyła wizytę w placówce w Wielkiej Brytanii. Pierwsza Dama w sobotniej szkole w Londynie >>> 

 

– W żywej pamięci mam nasze spotkanie w Londynie i pozostaję pod ogromnym wrażeniem Państwa pracy, działalności szkoły i grona pedagogicznego, ale również wspaniałej współpracy rodziców ze szkołą. Uważam, że aby proces wychowawczy był pełny musi istnieć dobra współpraca nauczycieli, uczniów i rodziców. Państwu się to znakomicie udaje – stwierdziła Pierwsza Dama.

 

 

W Londynie Agata Kornhauser-Duda zapoznała się z historią i działalnością placówki oraz wzięła udział w lekcji czwartoklasistów poświęconej historii Polski i niepodległości. – Dla mnie jako nauczycielki bardzo ciekawe jest obserwowanie efektów pracy pedagogów – powiedziała Pierwsza Dama, nie kryjąc wrażenia, jakie zrobiło na niej przygotowanie uczniów. – Myślę, że to ogromna satysfakcja, jeżeli uczniowie wykazują się tak szeroką wiedzą. Jestem Państwu wdzięczna za to, że udaje się Państwu zachęcić dzieci do nauki w czasie Zobacz także: Wizyta Małżonki Prezydenta w Fundacji Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Intelektualną wolnym od zajęć w szkole brytyjskiej – dodała. Podkreśliła, że zaangażowanie dzieci i młodzieży w naukę języka ojczystego, polskiej tradycji i kultury są wynikiem pracy pedagogów i ich ogromną zasługą. – Wiem ile pomysłowości i kreatywności, ciekawego prowadzenia lekcji oraz zastosowania odpowiednich metod wymaga zachęcenie uczniów do pracy w soboty, podczas gdy ich rówieśnicy korzystają w czasu wolnego – przekonywała Pierwsza Dama. – Uważam, że jest to ogromny kapitał młodego pokolenia na przyszłość, a młodzież - nawet jeśli jeszcze tego nie docenia - w przyszłości na pewno będzie Państwu ogromnie wdzięczna – uzupełniła Małżonka Prezydenta, dziękując za kultywowanie polskości.

 

 

Pierwsza Dama pogratulowała również przypadającego na ten rok jubileuszu 70-lecia  istnienia szkoły polonijnej. – Nie jest wcale prostym, by przez tyle lat funkcjonowania szkoła cieszyła się piękną renomą, niesłabnącym zainteresowaniem uczniów i zaufaniem rodziców – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Uzupełniła, ze rodzice wybierają te placówkę, gdyż wiedzą, że ich dzieci uzyskają nie tylko dobrą edukację, ale również odpowiednie wychowanie w duchu patriotycznym i w duchu wartości chrześcijańskich. Zapewniła, że Para Prezydencka wspiera edukację polonijną i wyraziła zadowolenie, że prezydencka inicjatywa dotycząca legitymacji szkolnych dla polonijnych uczniów cieszy się dużym uznaniem Polonii. Od 2017 roku Ambasada RP w Londynie wydała bądź przedłużyła w Polskiej Szkole Zobacz także: Pierwsza inicjatywa legislacyjna Prezydenta RP z zakresu oświaty polonijnej 470 legitymacji szkolnych. Na terenie Wielkiej Brytanii, w okresie od kwietnia 2017 roku do października 2019 roku wydano lub przedłużono 18 039 legitymacji szkolnych. Dokumenty te zrównują prawa polskich uczniów szkół w kraju i zagranicą, uprawniając wszystkich do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego w Polsce, a także do zniżek w instytucjach kultury i sztuki, parkach narodowych i placówkach edukacyjnych.

 

 

Na zakończenie wizyty do polonijnych gości oraz Pierwszej Damy dołączył Prezydent Andrzej Duda. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o nauczaniu polonijnym w Wielkiej Brytanii i podręczniku dla nastolatków opracowanym na zlecenie Polskiej Macierzy Szkolnej w Wielkiej Brytanii. Poruszono także temat sytuacji Polaków żyjących na wyspach, mówiono o życiu w Londynie, powrotach rodaków do kraju czy stałych pobytach obcokrajowców w Polsce. W spotkaniu uczestniczył Sekretarz Stanu w KPRP, minister Adam Kwiatkowski.

 

______________________________

 

Głównym celem Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Londynie jest krzewienie kultury polskiej w duchu katolickim. Placówka przykłada ogromną wagę do wychowania religijnego, a od stycznia 2018 roku funkcjonuje jako niezależna od parafii organizacja charytatywna pod nazwą Our Lady of Czestochowa Polish School. Przy szkole działa również Związek Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju (ZHP pgK). (KS)

 

 

Poleć znajomemu