Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 6 lutego 2020

Pierwsza Dama zaprosiła do Pałacu podopiecznych ośrodka wychowawczego

  |   Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów z wizytą w Pałacu Prezydenckim Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów z wizytą w Pałacu Prezydenckim Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów z wizytą w Pałacu Prezydenckim Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów z wizytą w Pałacu Prezydenckim Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów z wizytą w Pałacu Prezydenckim Opiekunowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów w Pałacu Prezydenckim

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów serdecznie przyjęli Pierwszą Damę w warszawskiej placówce w grudniu ubiegłego roku. Nastolatkowie wystawili Jasełka, oprowadzili Małżonkę Prezydenta po ośrodku, mówili o motywacji do zmian i planach na przyszłość. Dzisiaj Agata Kornhauser-Duda gościła młodych ludzi w Pałacu Prezydenckim.

 

 

Małżonka Prezydenta podzieliła się ze swoimi gośćmi ciekawostkami nt. obecnej siedziby głowy państwa, która swoją funkcję pełni dopiero od 1994 roku. Budynek ma bowiem bogatą historię: należał do kilku magnatów, a za czasów Radziwiłłów mieścił się w nim teatr. To w Pałacu swój pierwszy publiczny koncert dał mały Fryderyk Chopin, a w czasie II wojny światowej rezydencję przebudowano na Deutsches Haus. Był to wówczas luksusowy hotel z kasynem. 

 

 

Zobacz także: Pierwsza Dama w ośrodku wychowawczym: Uwierzcie w siebie Chłopcy pytali o codzienne obowiązki Pierwszej Damy, ciekawiły ich kuluary spotkań oficjalnych, a także przygotowania Małżonki Prezydenta do wizyt i wystąpień. – Cieszę się, że macie otwarte umysły i chcecie poszerzać swoje horyzonty – mówiła Agata Kornhauser-Duda. Zachęcała nastolatków do czytania książek, chciała wiedzieć jakie są ich ulubione przedmioty szkolne i pasje. Nastolatkowie w  ramach zajęć pozalekcyjnych uczestniczą w treningach różnych sekcji sportowych, specjalizują się w siatkówce, piłce nożnej i tenisie stołowym, których rozgrywki odbywają się między ośrodkami resocjalizacyjnymi. Prężnie działa także kółko teatralne, którego członkowie przygotowują obecnie spektakl z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie udzielają się również w wolontariacie; mówili o satysfakcji jaką niesie praca z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, a Pierwsza Dama podzieliła się z chłopcami własnymi doświadczeniami z działalności dobroczynnej i wsparającej osoby potrzebujące.

 

 

Podczas spotkania nie zabrakło czasu na rozmowy o codzienności, przeprowadzce Pary Prezydenckiej z rodzinnego Krakowa do Warszawy, rozrywkach i sposobach spędzania wolnego czasu. Nastolatkowie pytali czy Agata Kornhauser-Duda tęskni za pracą w szkole, czy była wymagającą nauczycielką i czy wystawiła kiedykolwiek ocenę niedostateczną na koniec roku. 

 

_________________________________________________

 

Do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów w Warszawie przyjmowani są chłopcy w wieku 14-17 lat, wobec których zostało orzeczone zastosowanie środka wychowawczego. Nastolatkowie udzielają się w kołach aktorskim, technicznym, ministranckim, gastronomicznym, teatralnym, uczestniczą w wolontariacie, angażują się w zajęcia sportowe i korzystają z terapii. Dwuletnim  programem  uzawodowienia objęci są wychowankowie dwóch ostatnich klas szkoły podstawowej oraz wychowankowie kontynuujący naukę w szkołach zawodowych i średnich na terenie Warszawy. (KS)

 

Poleć znajomemu