Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 14 lutego 2020

Serduszko życzliwości w Pałacu Prezydenckim

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach Spotkanie Pierwszej Damy z członkami Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach

„Pomagając innym, pomagasz sobie” zapewniali członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza w Tychnowach, którzy odwiedzili Pałac Prezydencki.

 

 

Uczniowie z województwa pomorskiego przyjechali do Warszawy z walentynkowym serduszkiem życzliwości, które ofiarowali Pierwszej Damie. Młodzi ludzie opowiedzieli o wolontariackiej działalności będącej inicjatywą samych uczniów. Swą pomoc kierują oni do najbardziej potrzebujących: wspierają osoby niepełnosprawne, samotne i chore, organizując Zobacz także: Wizyta Pierwszej Damy w Kawiarni Dobroczynnej na ich rzecz akcje charytatywne. Jednak, co dostrzegła Małżonka Prezydenta, uczniowie nie ograniczają się do wolontariatu akcyjnego. Starają się umilać dni chorym przebywającym w hospicjum, gdzie organizują wieczorki poezji, rozmawiają i spędzają z pacjentami czas. – Pojmujecie wolontariat w bardzo mądry sposób, przez cały rok prowadzicie piękne akcje, działacie na rzecz innych i spotykacie się z ludźmi potrzebującymi pomocy. To uczy empatii i wrażliwości, jak również otwartości na tych, dla których los okazał się mniej łaskawy  – mówiła Pierwsza Dama.

 

 

Uczniowie organizują na terenie szkoły różnego rodzaju zajęcia czytelniczo-poetyckie, między innymi dla osób z niepełnosprawnością, przedszkolakom dedykują zajęcia  sportowe, a na spotkania z mieszkańcami miejscowości i okolic zapraszają znane i lubiane postacie. Agata Kornhauser-Duda wyraziła uznanie dla imponującej działalności młodych ludzi i podkreśliła, że zebrane teraz doświadczenia okażą się bardzo pomocne w ich dorosłym życiu.

 

 

Małżonka Prezydenta rozmawiała z uczniami również o szkole i nauce. – Często odwiedzam szkoły w mniejszych miejscowościach i muszę odczarować mit wiejskich szkół – powiedziała Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda i Elizabeta Gjorgievska odwiedziły szpital im. księżnej Anny Mazowieckiej Pierwsza Dama, wymieniając jako ich niebywałe zalety niską liczebność klas, dzięki czemu uczniowie zyskują indywidualne podejście pedagogów do każdego z nich, jak również bardzo dobre wyposażenie niewielkich placówek. – Macie wspaniale warunki, chciejcie z nich korzystać – stwierdziła.

 

 

Ponieważ Agata Kornhauser-Duda od lat angażuje się w dobroczynność, odwiedza seniorów, chorych w szpitalach i hospicjach, spotyka się z osobami niepełnosparwnymi i zachęca innych do włączania się w wolontariat, otrzymała od uczniów honorowe członkostwo w Szkolnym Klubie Wolontariuszy. 

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim było także okazją do rozmów o książkach, pasjach i planach na przyszłość. Niektórzy wolontariusze angażują się w rozwijanie talentów muzycznych, a swoje umiejętności chętnie zaprezentowali dziś przed Pierwszą Damą.

 

_______________________________

 

Szkoła Podstawowa w Tychnowach powstała w roku 1945, a od 2015 r. nosi imię Marii Kotlarz. Jej uczniowie zdobywają wysokie miejsca w gminnych, powiatowych i wojewódzkich konkursach naukowych i turniejach sportowych. W ramach jednego z programów młodzi ludzie - przy wsparciu dorosłych opiekunów - tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkoli, szkół, świetlic lub domów dziecka. Uczniowie uczestniczą też w programach edukacyjnych o charakterze społecznym i zdrowotnym. (KS)

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu