Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 24 lutego 2020

Spotkanie Pierwszej Damy z Małżonką Ambasadora Republiki Mołdawii

  |   Spotkanie Małżonki Prezydenta z Valentiną Bodrug Spotkanie Małżonki Prezydenta z Valentiną Bodrug Spotkanie Małżonki Prezydenta z Valentiną Bodrug

W poniedziałek Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim Valentinę Bodrug, Małżonkę Ambasadora Republiki Mołdawii w Polsce, który w najbliższym czasie zakończy misję dyplomatyczną w naszym kraju.

 

 

Panie rozmawiały o polskich śladach w Mołdawii, bowiem według różnych oficjalnych danych mieszka w niej około 8 tys. naszych rodaków. Valentina Bodrug deklarowała ogromne przywiązanie do Polski, jej mieszkańców i tradycji. Podkreślała, że dziesięć lat pełnienia misji w naszym kraju pozwoliło Ambasadorowi Republiki Mołdawii i Małżonce na doskonałe poznanie kultury i dziedzictwa regionu. Wyraziła nadzieję, że Polacy i Mołdawianie nawiążą w niedalekiej przyszłości bliższe relacje turystyczne, mówiła też o ogromnej życzliwości i godnych naśladowania przejawach patriotyzmu mieszkańców Polski.

 

Pierwsza Dama przekazała Małżonce Ambasadora wyrazy wdzięczności za wszelkie działania na rzecz promocji Polski, jak również za ogromne zaangażowanie Valentiny Bodrug w pracę Stowarzyszenia Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych Akredytowanych w Polsce (SHOM). Najważniejsza impreza dobroczynna organizowana przez stowarzyszenie - Międzynarodowy Kiermasz Charytatywny SHOM - odbywa się od kilku lat pod patronatem honorowym Agaty Kornhauser-Dudy i każdorazowo skupia przedstawicieli ambasad z całego świata. Cały dochód z wydarzenia przekazywany jest na rzecz instytucji i fundacji działających w Polsce. (KS)

 

 

Poleć znajomemu