Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 25 lutego 2020

Agata Kornhauser-Duda z wizytą w Białowieży

  |   Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wspólne ozdabianie toreb z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia placówki Wspólne ozdabianie toreb z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia placówki Wspólne ozdabianie toreb z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia placówki Wspólne ozdabianie toreb z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia placówki Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Występ podopiecznych placówki Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Występ podopiecznych placówki Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Występ podopiecznych placówki Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Wizyta Pierwszej Damy w Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży

Z okazji obchodów jubileuszu 70-lecia istnienia Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży Pierwsza Dama została zaproszona do odwiedzenia placówki. We wtorek spotkała się z wychowankami i pracownikami ośrodka, z którymi rozmawiała o projektach społecznych i edukacji. Uczestniczyła też w warsztatach plastycznych i obejrzała występ taneczny w wykonaniu zespołu „Małolaty”.

 

 

Dom Dziecka w Białowieży jest placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego i interwencyjnego. Obecnie pod jej opieką przebywają dzieci i młodzież w wieku od pierwszego do dwudziestego roku życia. Podczas wspólnego obiadu podopieczni placówki rozmawiali z Pierwszą Damą o swojej codzienności, przyjaźniach i nauce. Starsi z nich opowiedzieli o planach na przyszłość, kierunkach, w których się kształcą i zawodach, które chcieliby uprawiać.

 

 

Z okazji 70-lecia prowadzenia działalności Dom Dziecka zorganizował jubileuszowe obchody, a w kilkudniowe uroczystości angażują się obecni i byli podopieczni placówki. Żeński zespół „Małolaty”, który przed szerszą publicznością wystąpi w najbliższy piątek, swój warsztat sceniczny zaprezentował również podczas dzisiejszej wizyty Agaty Kornhauser-Dudy. Wtórowały mu najmłodsze dziewczynki, które z wdziękiem przygotowują się do roli tancerek pod okiem starszych koleżanek. Nastolatki chętnie występują podczas uroczystości gminnych i powiatowych, uczestniczą w warsztatach i nieustannie się rozwijają. Swoją pasją dzielą się nie tylko z pozostałymi mieszkańcami domu, ale także z rówieśnikami z innych placówek. Wspólne zabawy, różne konkursy i uroczystości z udziałem dzieci i młodzieży z okolicznych szkół i ośrodków wpisane są już w tradycję Domu Dziecka. Młodzi ludzie udzielają się też w Teatrze „Sztorm”, który obecnie wystawia spektakl „Szczególnie małe sny”, w ośrodku prowadzone są także koła zainteresowań, w tym kulinarne, sportowe, krajoznawcze, wędkarskie, teatralne i wiele innych. Część wychowanków należy do Drużyny Harcerskiej, wszyscy mają możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach prowadzonych poza placówką. We wtorek Pierwsza Dama dołączyła do warsztatów plastycznych, podczas których podopieczni Domu Dziecka ozdabiali okolicznościowe, jubileuszowe torby płócienne.

 

 

 

Wychowankowie ośrodka opowiedzieli o powołanym w ich placówce Samorządzie Domu, który jako organ doradczy i opiniodawczy jest ważnym ogniwem pracy wychowawczej i samorządności dzieci. Organizuje konkursy czystości, na najsympatyczniejszych wychowanków, na najlepszego ucznia, przyznaje dyplomy i podziękowania darczyńcom. Istnieje również sekcja Mediacji Rówieśniczych, gdzie wychowankowie pod opieką zawodowego mediatora uczą się rozwiązywania sporów. Podopieczni Domu Dziecka chętnie biorą udział także w projektach społecznych. Udzielają się w międzynarodowej kampanii przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży czy akcjach humanitarnych. (KS)

 

 

Poleć znajomemu