Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 26 lutego 2020

Podopieczni Schroniska Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta z wizytą w Pałacu Prezydenckim

  |   Wizyta podopiecznych i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Pałacu Prezydenckim

Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z podopiecznymi i pracownikami Schroniska Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Mieszkańcy schroniska dla bezdomnych gościli Pierwszą Damę przed ostatnimi Świętami Wielkiej Nocy. Wtedy też otrzymali zaproszenie do odwiedzenia siedziby głowy państwa.

 

 

W środę Małżonka Prezydenta podziękowała raz jeszcze za wiosenne spotkanie, podzielenie się osobistymi doświadczeniami oraz zapoznanie z działalnością organizacji. Koło Warszawa - Praga Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta działa na rzecz osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym. Celem Towarzystwa jest niesienie pomocy osobom bezdomnym i ubogim, prowadzi ono m.in. schronisko dla bezdomnych mężczyzn z terenu całej Polski, które odwiedziła Małżonka Prezydenta, mieszkanie treningowe czy Mobilny Punkt Pomocy.

 

 

Goście Pierwszej Damy opowiedzieli o rozszerzeniu działalności Towarzystwa o powołanie Domu Samotnej Matki w podwarszawskich Laskach oraz Ogniska Dziecięco-Młodzieżowego w niedalekim Izabelinie. Podopieczni schroniska tworzą zżytą, wspierającą się Zobacz także: Para Prezydencka wspiera potrzebujących wspólnie z Bankami Żywności społeczność, a często udzielają też wsparcia kolejnym potrzebującym. Niektórzy z panów pomagają jako wolontariusze w różnych przedsięwzięciach np. w Mobilnym Punkcie Pomocy, czyli autobusie, który jeździ po ulicach Warszawy, oferując pomoc osobom doświadczającym tzw. bezdomności ulicznej. Do Pałacu Prezydenckiego przywieźli dziś rękodzieło wykonane przez podopiecznych gdańskiego koła Towarzystwa - Centrum Integracji Społecznej.

 

Wizyta była także okazją do zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego, a wcześniej Pierwsza Dama opowiedziała o swojej działalności, przedstawiła konwencjonalny przebieg wizyt prezydentów innych państw w Polsce, mówiła o spotkaniach oficjalnych i roboczych oraz o wynikających z protokołu dyplomatycznego zwyczajach.

 

__________________________________

 

Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta jest niezależną katolicką organizacją dobroczynną. W całej Polsce reprezentuje je ponad 60 kół, które prowadzą 132 placówki pobytowe. Są to m.in. schroniska i Ośrodki Wsparcia, domy dla kobiet i matek z dziećmi, Dom Dziecka, Domy Pomocy Społecznej, Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, Hospicjum, mieszkania readaptacyjne i ośrodek dla eksmitowanych. Przebywa w nich 3500 osób. (KS)

 

Poleć znajomemu