Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 3 marca 2020

Wizyta Pierwszych Dam Polski i Islandii w Światowym Centrum Słuchu

  |   Wizyta Pierwszych Dam Polski i Islandii w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach Wizyta Pierwszych Dam Polski i Islandii w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach Wizyta Pierwszych Dam Polski i Islandii w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach Wizyta Pierwszych Dam Polski i Islandii w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach Wizyta Pierwszych Dam Polski i Islandii w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach Wizyta Pierwszych Dam Polski i Islandii w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach Wizyta Pierwszych Dam Polski i Islandii w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach Wizyta Pierwszych Dam Polski i Islandii w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach Wizyta Pierwszych Dam Polski i Islandii w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach Wizyta Pierwszych Dam Polski i Islandii w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach Wizyta Pierwszych Dam Polski i Islandii w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach

Od ceremonii powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczęła się wizyta oficjalna Prezydenta Republiki Islandii Guðni Th. Jóhannessona z Małżonką. Następnie odbyło się krótkie spotkanie Par Prezydenckich, po czym Agata Kornhauser-Duda i Eliza Jean Reid udały się do Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach (woj. mazowieckie).

 

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu jest wiodącym w Polsce instytutem badawczym oraz wysoko wyspecjalizowanym szpitalem zapewniającym kompleksową opiekę osobom z uszkodzeniami narządu słuchu, głosu, mowy, równowagi i oddychania. Pierwsze Damy wspólnie z uczestnikami Międzynarodowego Kursu Otochirurgi obejrzały wideorelację z operacji wszczepienia implantu słuchowego przeprowadzoną przez prof. Henryka Skarżyńskiego.

 

 

Operacje pokazowe stanowią dla chirurgów unikalną okazję do nauki techniki podczas obserwacji skomplikowanego zabiegu „na żywo”. Placówka organizuje kursy i warsztaty szkoleniowe z opracowanej przez prof. Skarżyńskiego metody operacyjnej, w tym praktyczne szkolenia dla lekarzy z zakresu mikrochirurgii ucha organizowane w ramach Akademii Otochirurgii. Atraumatyczna technika pozwala na umieszczanie implantu z zachowaniem resztek słuchowych istniejących u pacjenta oraz nienaruszonych struktur ucha wewnętrznego.

 

 

Małżonki Prezydentów zapoznały się z działaniem innowacyjnego samoobsługowego systemu kontroli zdrowia - Kapsuły Badań Zmysłów. Wielofunkcyjne urządzenie diagnostyczne jako pierwsze na świecie umożliwia diagnostykę i analizę zaburzeń słuchu, wzroku, Zobacz także: Debata w Światowym Centrum Słuchu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy węchu, smaku i równowagi. Pierwsze Damy odwiedziły też Zakład Teleaudiologii, gdzie w czasie rzeczywistym lekarze mogą uczestniczyć w konsultacjach i operacjach przeprowadzanych w innych miastach, a w Centrum Zaawansowanych Technik Operacyjnych panie ćwiczyły użytkowanie endoskopu. Pracy specjalistów przyjrzały się również podczas prezentacji technik obrazowania aktywności neuronów oraz w trakcie konsultacji lekarskiej z małą pacjentką ośrodka.

 

 

Agata Kornhauser-Duda i Eliza Jean Reid rozmawiały z dyrekcją Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie diagnostyki i leczenia, o przyszłości badań genetycznych i o rozwoju transplantologii.

________________________

 

Instytut od ponad 15 lat wykonuje 15 - 21 tysięcy procedur chirurgicznych rocznie, z czego dziennie w Światowym Centrum Słuchu przeprowadzanych jest około 60 - 70 operacji poprawiających słuch: najwięcej w świecie w zakresie otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii. W 98,7 % operacje są planowane i większość z nich jest przeprowadzana w dniu przyjęcia pacjenta. Dotychczas w Kajetanach wszczepiono ponad 6 000 implantów słuchowych. (KS)

 

 

 

 

Poleć znajomemu