Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 5 marca 2020

Małżonka Prezydenta z wizytą w Kielcach

  |   Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika

W czwartek Pierwsza Dama odwiedziła Zespół Placówek Oświatowych im. Matki Kolumby Białeckiej w Kielcach prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika.

 

W Niepublicznym Przedszkolu „U Dominikanek” Agata Kornhauser-Duda przeczytała maluchom baśń o Szewczyku Dratewce w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedszkolaki Zobacz także: Czytanie z klasą w podwarszawskiej szkole podzieliły się z Pierwszą Damą spostrzeżeniami dotyczącymi lektury i chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach. – Projekty edukacyjne są bardzo bliskie mojemu sercu i jako Małżonka Prezydenta staram się promować czytelnictwo, ponieważ uważam, że czytanie książek ma same zalety, ale przede wszystkim, że miłość do książek trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.

 

 

 

Przedszkolaki wspólnie ze swoim gościem zastanawiały się nad korzyściami płynącymi z czytania, pytały też Pierwszą Damę m.in. o to, czy korzysta z biblioteki, jak zazwyczaj spędza dzień i ile krajów odwiedziła. Z dumą zaprezentowały też piosenki i wierszyki, których nauczyły się w przedszkolu i obiecały namawiać rodziców do wspólnego, głośnego czytania w domach.

 

Następnie Agata Kornhauser-Duda spotkała się z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Wychowawczego, gdzie zapoznała się z metodami wspomagania integralnego rozwoju wychowanków. W placówce przebywają osoby dotknięte niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu oraz dzieci i młodzież zagrożone wykluczeniem społecznym. Obecnie ośrodek sprawuje opiekę nad trzydziestoma pięcioma osobami w wieku 7-24 lata. Wśród wychowanków ośrodka są uczniowie szkoły podstawowej i Branżowej Szkoły I stopnia kształcącej w kierunkach kucharz - cukiernik, fryzjer i blacharz samochodowy.

 

 

Małżonka Prezydenta dołączyła do warsztatów plastycznych, podczas których pomagała wykonywać ozdoby wielkanocne oraz rozmawiała z uczestnikami zajęć nt. konkursów, w których Zobacz także: Małżonka Prezydenta zainaugurowała X Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych biorą udział, a także prowadzonych w ośrodku zajęć teatralnych, muzycznych czy szachowych. W placówce odbywają się rodzinne pikniki, zapraszani są aktorzy i muzycy, realizowane są projekty edukacyjne, o charakterze patriotycznym, prozdrowotnym, rekreacyjnym czy artystycznym. Młodzi ludzie byli ciekawi wynikających z roli Pierwszej Damy obowiązków, wiele też dowiedzieli się o siedzibie głowy państwa. Obiecali odwiedzić Pałac Prezydencki, do którego Agata Kornhauser-Duda serdecznie zapraszała.

 

 

Podczas późniejszego spotkania z siostrami prowadzącymi placówki oraz z pracującymi w nich pedagogami Pierwsza Dama podziękowała za przekazywanie podopiecznym wartości chrześcijańskich i patriotycznych, „w duchu umiłowania ojczyzny i poszanowania dla symboli narodowych”. Wyraziła uznanie dla efektów pracy wychowawców i nauczycieli, szczególnie widocznych w nastawieniu dzieci i młodzieży do siebie nawzajem oraz do pedagogów i radości, jaką wyraźnie czerpią z uczęszczania do obu placówek. (KS)

 

 

Poleć znajomemu