Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 6 marca 2020

Dzień Kobiet w Komendzie Głównej Policji

Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji   |   Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji Z okazji Dnia Kobiet Pierwsza Dama odwiedziła funkcjonariuszki i pracowniczki cywilne Komendy Głównej Policji

W piątek, z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Kobiet, odbył się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. W spotkaniu z funkcjonariuszkami i pracowniczkami Komendy Głównej Policji wzięła udział Agata Kornhauser-Duda. – Podziwiam Panie za zaangażowanie, za pasję, za poświęcenie Ojczyźnie, ale także za dbanie o bezpieczeństwo nas, obywateli – mówiła w Warszawie Pierwsza Dama.

 

– Jako Małżonka Prezydenta i jako obywatelka chciałabym podziękować za tę trudną pracę, wykonywaną często z narażeniem życia i zdrowia – powiedziała Agata Kornhasuer-Duda. Życzyła policjantkom, żeby służba, mimo że trudna, przynosiła im jak najwięcej satysfakcji, by były otaczane szacunkiem i żeby spełniły swoje marzenia zawodowe i prywatne.

 

Zobacz także: Wizyta Prezydenta RP w Szczytnie Do wszystkich obecnych na wydarzeniu w policyjnej centrali kobiet kilka słów skierował też Andrzej Duda. – Przede wszystkim życzę Paniom wszelkiego powodzenia w sprawach osobistych – mówił w trakcie połączenia telefonicznego Prezydent. Wyraził nadzieję, że funkcjonariuszki i pracownice KGP spełnią swoje plany i marzenia. Dodał też, że chciałby, aby „wszyscy ci, którzy sprawują dziś w Polsce władzę” i w związku z tym mają wpływ na codzienność pań, „działali dobrze i mądrze”.

 

Funkcjonariuszki można spotkać we wszystkich rodzajach służb - kryminalnej, prewencyjnej i wspierającej działalność Policji. Kobiety uczestniczą w zabezpieczeniach imprez masowych, pracują przy skomplikowanych śledztwach, wykonują oględziny na miejscach zdarzeń, są przewodnikami psów, pracują także na stanowiskach cywilnych. – Wybrały Panie zawód, który jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie był taki zupełnie oczywisty. Kiedy w 1925 roku pierwsze kobiety wstępowały do Policji musiały spełnić szczególne warunki: między innymi wymagano, by były stanu wolnego i miały od 21 do 35 lat – wskazała Małżonka Prezydenta. Zwróciła uwagę, że obecnie niemal 35 tysięcy kobiet wybrało tę drogę zawodową, a obecność pań korzystnie wpływa na pracę i wizerunek Policji.

 

– Na szczęście dzisiaj już nikogo kobieta policjant nie dziwi i to właśnie dzięki temu bohaterskiemu wejściu w świat mężczyzn, dzięki umiejętnościom i determinacji mają Panie ogromny wpływ na przeobrażenia formacji – powiedziała. Pierwsza Dama dodała, że m.in. Zobacz także: Dzień Kobiet ze strażaczkami z OSP w Makowie Podhalańskim dzięki kobiecemu profesjonalizmowi, dokładności, odporności psychicznej, umiejętności podejmowania decyzji i podzielności uwagi Policja jest dziś bardzo dobrze postrzegana w społeczeństwie. – To wielka zasługa Pań i bardzo za to dziękuję – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda. Wyraziła też radość z rosnącego wśród kobiet zainteresowania pracą w Policji.   Dodała, że funkcjonariuszki mają „otwarte ścieżki kariery zawodowej, z których, szkoląc się, podwyższając swoje kwalifikacje, a tym samym podnosząc potencjał Policji”, chętnie korzystają.

 

Na zakończenie uroczystości podano słodki poczęstunek od Pary Prezydenckiej. (KS)

 

Poleć znajomemu