Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 2 kwietnia 2020

Pierwsza Dama z uczniami o przebiegu próbnej matury

Małżonka Prezydenta rozmawia on-line z uczniami warszawskiego liceum, którzy na czas epidemii pozostali w internacie   |   Rozmowa Małżonki Prezydenta z warszawskimi uczniami, którzy na czas epidemii pozostali w internacie Rozmowa Małżonki Prezydenta z warszawskimi uczniami, którzy na czas epidemii pozostali w internacie Rozmowa Małżonki Prezydenta z warszawskimi uczniami, którzy na czas epidemii pozostali w internacie Pierwsza Dama zachęcała uczniów do wykonania kartek wielkanocnych dla osób samotnych i potrzebujących Rozmowa Małżonki Prezydenta z warszawskimi uczniami, którzy na czas epidemii pozostali w internacie

Agata Kornhauser-Duda rozmawiała w czwartek z uczniami Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki, którzy czas pandemii spędzają w internacie. Tematami spotkania on-line były przede wszystkim dzisiejsze próbne matury, nauka zdalna i sposoby radzenia sobie z powszechną izolacją.

 

Do liceum uczęszcza młodzież polskiego pochodzenia z byłych republik ZSRR, spośród których ponad 210 uczniów przyjechało do Warszawy ze Wschodu. Dzisiaj mówili o przebiegu próbnej matury z języka polskiego, zagadnieniach sprawiających trudność wszystkim maturzystom i specyfice nauki on-line. Uczniowie podkreślali, że pomimo nietypowej formy kształcenia w czasie trwającej pandemii koronawirusa nauka przebiega systematycznie i sprawnie. Młodzież mówiła o otrzymywanym od pedagogów wsparciu, nauce zdalnej oraz samodzielnej pracy.

 

 

Pierwsza Dama przyznała, że bardzo się cieszy, że uczniowie, którzy pozostali w warszawskim internacie czują się dobrze i są bezpieczni. Pytała o sposoby spędzania czasu wolnego w placówce, rozrywki licealistów i sytuację ich najbliższych mieszkających przede wszystkim na Ukrainie, Białorusi, w Rosji, Kazachstanie, Uzbekistanie, Tadżykistanie, Mołdawii, Armenii i Gruzji. Opowiedziała młodzieży o pracy zdalnej w Kancelarii Prezydenta RP i własnych aktywnościach w tych trudnych czasach. Małżonka Prezydenta zaangażowała się w akcję Zobacz także: Pierwsza Dama czyta dzieciom w ramach akcji „Zostań w domu” #zostanwdomu i chcąc urozmaicić wszystkim dzieciom czas spędzany w domach regularnie czyta kolejne rozdziały „Małej Czarownicy” Otfrieda Preusslera. Przygód niezwykłej bohaterki można słuchać za pośrednictwem kont @WPalacuPrezydenckim na Facebooku i Twitterze. Agata Kornhasuer-Duda, we współpracy z Lasami Państwowymi, zainaugurowała też przyrodnicze czytanie najmłodszym. Z kolei na starszych czytelników w trzy kolejne weekendy - począwszy od 27. marca br. - czekają opowiadania Gabrieli Zapolskiej z cyklu „Menażeria Ludzka”.

 

 

Na koniec Pierwsza Dama zachęcała młodzież do wysyłania życzeń wielkanocnych osobom samotnym i potrzebującym. Podkreśliła, że nawet niewielki gest może przynieść otuchę osobom starszym, samotnym, pacjentom szpitali, domów opieki czy hospicjów, ale również pracownikom medycznym i pracownikom służb mundurowych, od których pracy i poświęcenia tak wiele dzisiaj zależy. Dlatego warto przygotowywać świąteczne kartki i wysyłać je za pomocą MMS-ów, maili, platform społecznościowych itp. wszystkim tym, o których pamiętamy. Więcej przeczytasz tutaj >>>

 

Małżonka Prezydenta życzyła młodzieży, ich opiekunom i rodzinom wiele zdrowia, sił, wytrwałości i pogody ducha w najbliższych dniach i tygodniach. (KS)

 

 

Poleć znajomemu