Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 20 kwietnia 2020

Rozmowa Małżonki Prezydenta z seniorami z Brańszczyka

Pierwsza Dama rozmawia za pomocą wideokonferencji z podopiecznymi Domu Emeryta w Brańszczyku   |   Rozmowa Agaty Kornhauser-Dudy z seniorami z Brańszczyka Rozmowa Agaty Kornhauser-Dudy z seniorami z Brańszczyka Rozmowa Agaty Kornhauser-Dudy z seniorami z Brańszczyka

Seniorzy mieszkający w Domu Emeryta im. św. Alojzego Orione w Brańszczyku rozmawiali dziś z Pierwszą Damą o nowej rzeczywistości w związku z panującą pandemią koronawirusa, swojej codzienności i pozytywnym myśleniu. 

 

W poniedziałek Agata Kornhauser-Duda odbyła spotkanie on-line z przedstawicielami pensjonariuszy i personelu domu seniora mieszczącego się w Brańszczyku. Para Prezydencka gościła w mazowieckiej miejscowości w lipcu ubiegłego roku podczas pikniku rodzinnego „Pomagam z Radością”. Wtedy też mieszkańcy placówki otrzymali zaproszenie do odwiedzenia Pałacu Prezydenckiego, gdzie Pierwsza Dama przyjęła seniorów na początku bieżącego roku. 

 

 

Dzisiaj emeryci opowiedzieli Agacie Kornhauser-Dudzie o swoim samopoczuciu, zmianach jakie w związku z pandemią zostały wprowadzone w ośrodku, potrzebie kontaktu z naturą, pozytywnym myśleniu i nadziei na jak najszybszy powrót do normalności.

 

Seniorzy nie opuszczają placówki, ani nie widują się z bliskimi, a kontakt z rodzinami i przyjaciółmi utrzymują telefonicznie. W poniedziałek nie kryli, że konieczność społecznego Zobacz także: Seniorzy mieszkający w Brańszczyku z wizytą u Pierwszej Damy dystansu jest dla nich przykra i wymagająca poświęcenia. Pomimo trudności seniorzy cieszą się dobrym zdrowiem i pozostają pełni optymizmu. Wyrazili radość z możliwości rozmowy z Pierwszą Damą i obiecali przekazać jej słowa wsparcia pozostałym mieszkańcom Domu Emeryta. 

 

Podopieczni placówki byli ciekawi jak zmieniły się warunki pracy w Pałacu Prezydenckim, wysłuchali relacji Pierwszej Damy z jej aktywności prowadzonej na rzecz potrzebujących oraz inicjatywach w ramach akcji #zostanwdomu. 

 

Na zakończenie rozmowy Agata Kornhauser-Duda wszystkim mieszkańcom i pracownikom domu życzyła zdrowia i niesłabnącej pogody ducha. (KS)

Poleć znajomemu