Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 23 kwietnia 2020

Rozmowa Pierwszej Damy z dyrektorem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

Agata Kornhauser-Duda rozmawia on-line z z prof. Maciejem Banachem, dyrektorem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi   |   Rozmowa Pierwszej Damy z prof. Maciejem Banachem, dyrektorem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Rozmowa Pierwszej Damy z prof. Maciejem Banachem, dyrektorem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Rozmowa Pierwszej Damy z prof. Maciejem Banachem, dyrektorem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

Małżonka Prezydenta rozmawiała dziś z prof. Maciejem Banachem, dyrektorem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Rozmowa dotyczyła m.in. prowadzonych w placówce teleporad i gotowości ośrodka do bezpiecznego przyjmowania pacjentów.

 

We czwartek Agata Kornhauser-Duda odbyła telekonferencję z prof. Maciejem Banachem na temat konsekwencji wynikających z pandemii, ale niezwiązanych z zakażeniem wirusem Covid19. Profesor Banach przekonywał, że diagnostyka i leczenie w Instytucie są bezpieczne, a ryzyko zakażenia koronawirusem w warunkach szpitalnych minimalne. Trzystopniowa Zobacz także: Otwarcie klinik ICZMP w Łodzi z udziałem Małżonki Prezydenta RP Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi procedura przyjęć pacjentów kardiologicznych, ginekologicznych, onkologicznych i innych zmniejsza ryzyko wystąpienia zakażenia covidem do minimum, dzięki czemu placówka bez przeszkód prowadzi diagnostykę i leczenie chorych na miejscu.

 

Chcąc uniknąć opóźnień w diagnostyce osób, które pozostają w domach, placówka uruchomiła teleporady, dzięki którym lekarze zdalnie kontrolują stan pacjentów niewymagających specjalistycznych badań i wskazują ew. potrzebę przeprowadzenia dodatkowej diagnostyki. – W tym czasie nie możemy zaniedbywać swoich chorób – mówił lekarz. – Jeżeli nie rozpoznamy choroby i nie będziemy jej optymalnie leczyli, w przypadku zakażenia koronawirusem ryzykujemy bardzo groźny przebieg tej infekcji – tłumaczył.

 

 

Agata Kornhauser-Duda pytała również o pracę oddziału neonatologicznego, na którym leczone są dzieci urodzone znacznie przed terminem oraz o współpracę personelu z młodymi rodzicami, którzy ze względu na bezpieczeństwo maluchów, ich bliskich i pracowników medycznych nie mają możliwości przebywania na oddziale.

 

Na zakończenie rozmowy Pierwsza Dama poprosiła o przekazanie szczególnych słów uznania dla medyków i personelu Instytutu, z którymi wielokrotnie miała okazję się spotykać. Serdeczne pozdrowienia skierowała też do wszystkich pacjentów placówki. (KS)

 

Poleć znajomemu