Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 28 kwietnia 2020

Rozmowa Pierwszej Damy z warszawskimi Siostrami Franciszkankami

Małżonka Prezydenta rozmawiała z Siostrami Franciszkankami i podopiecznymi przyklasztornego domu dziecka   |   Małżonka Prezydenta rozmawiała z Siostrami Franciszkankami i podopiecznymi przyklasztornego domu dziecka Małżonka Prezydenta rozmawiała z Siostrami Franciszkankami i podopiecznymi przyklasztornego domu dziecka Małżonka Prezydenta rozmawiała z Siostrami Franciszkankami i podopiecznymi przyklasztornego domu dziecka

Podczas wtorkowego łączenia wideo Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi z Warszawy opowiedziały Pierwszej Damie o swojej pracy z dziećmi i młodzieżą oraz o pomocy potrzebującym. Agata Kornhasuer-Duda w listopadzie 2018 roku odwiedziła przedszkole prowadzone przez zakonnice oraz poznała wychowanków przyklasztornego domu dziecka.

 

Małżonka Prezydenta rozmawiała z siostrami i niektórymi podopiecznymi domu dziecka o zdalnej nauce, formach spędzania czasu wolnego, zbliżających się egzaminach ósmoklasistów i pomocy osobom chorym i bezdomnym.

 

Dzieci przyznały, że tęsknią za szkolnymi spotkaniami z rówieśnikami, a także za pełnowymiarowymi lekcjami, podczas których zdobywały wiedzę w przystępniejszy sposób. Opowiedziały o przygotowaniach do egzaminu podsumowującego edukację w szkole podstawowej, systemie oceniania ich zdalnej pracy i pomocy otrzymywanej od sióstr.

 

Pierwsza Dama wyraziła głęboką wdzięczność za pracę zakonnic; w imieniu własnym i męża podziękowała za posługę prowadzoną w tym trudnym czasie przez różne zakony i zgromadzenia. Ważnym tematem wtorkowej rozmowy była także pomoc potrzebującym: działania na rzecz osób starszych, chorych czy bezdomnych. (KS)

 

 

Poleć znajomemu