Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 29 kwietnia 2020

Wychowankowie Domu Dziecka z Białowieży o izolacji i wzajemnym wsparciu

  |   Pierwsza Dama rozmawia z wychowankami Domu Dziecka w Białowieży Młodzież opowiedziała Pierwszej Damie o swojej codzienności, nauce i wzajemnym wsparciu Małżonka Prezydenta rozmawiała także z dyrekcją ośrodka, który miała okazję odwiedzić na początku tego roku Pierwsza Dama rozmawia z wychowankami Domu Dziecka w Białowieży

Wychowankowie Domu Dziecka z Białowieży w czasie pandemii koronawirusa uczą się zdalnie, pomagają w zadaniach domowych młodszym kolegom, dużo rozmawiają i wzajemnie się wspierają. O swojej nowej codzienności opowiedzieli dziś Pierwszej Damie.

 

Małżonka Prezydenta odwiedziła podlaski ośrodek przed dwoma miesiącami. W środę podczas połączenia on-line pytała dzieci i młodzież jak znoszą obostrzenia, była ciekawa przebiegu Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda z wizytą w Białowieży zdalnej nauki, przygotowań do egzaminów i sposobów młodych ludzi na nudę w czasie izolacji. Podopieczni Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży opowiedzieli o nowej codzienności, pokazali maseczki, które uszyli, a jedna z dziewczynek zaprezentowała wiersz swojego autorstwa.

 

Młodzież opowiedziała również o przebiegu obchodów jubileuszu 70-lecia istnienia ośrodka i o Świętach Wielkiej Nocy spędzonych we własnym gronie. Z kolei młodsze dzieci mówiły o swoich ulubionych zabawach i tęsknocie za rówieśnikami ze szkoły.

 

 

Agata Kornhasuer-Duda wspomniała o projektach czytelniczych, w które zaangażowała się w ramach akcji #zostanwdomu oraz zachęcała młodych rozmówców do zainteresowania książkami i słuchowiskami, które umilają czas i rozszerzają horyzonty.

 

Podczas rozmowy z dyrekcją ośrodka i opiekunami Małżonka Prezydenta dowiedziała się o wsparciu, jakiego w tych trudnych czasach udzielają dzieciom przyjaciele placówki i sponsorzy. Rozmawiano o wyzwaniach, przed jakimi stanęli wychowawcy w czasie izolacji i zadaniach na kolejne tygodnie. Pierwsza Dama podziękowała za wysiłek i pracę pedagogów oraz życzyła wszystkim jak najwięcej zdrowia i pogody ducha. (KS)

 

 

Poleć znajomemu