Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 13 maja 2020

Rozmowa Małżonki Prezydenta z seniorami z Jaworzna

Pierwsza Dama w swoim gabinecie rozmawia z podopiecznymi i personelem Domu Seniora w Jaworznie   |   Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi i personelem Domu Seniora w Jaworznie Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi i personelem Domu Seniora w Jaworznie Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi i personelem Domu Seniora w Jaworznie

Podopiecznym Domu Seniora w Jaworznie Agata Kornhuaser-Duda złożyła wizytę w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych dwa lata temu. W 2019 roku seniorzy przyjechali do Warszawy, gdzie w Pałacu Prezydenckim przyjęła ich Pierwsza Dama. Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie, tym razem on-line, podczas którego osoby starsze opowiadały o prowadzonym teatrze, książkach i spędzaniu czasu w gronie przyjaciół.

 

Seniorzy z Jaworzna brali udział w warsztatach, odwiedzali instytucje kultury, zwiedzali Polskę i rozwijali swoje artystyczne talenty. Z uwagi na trwającą pandemię wszystkie aktywności musieli ograniczyć do terenu ośrodka, w którym mieszkają, jednak w przyjaznym środowisku Domu Seniora mogą liczyć na wsparcie i przyjaźń zarówno innych pensjonariuszy, jak i opiekunów.

 

We środę osoby starsze mówiły o swoich zainteresowaniach, aktywnościach, leczeniu i rehabilitacji. Rozmówcy Małżonki Prezydenta przyznali, że bardzo brakuje im rodzin, jednak wsparcie zaprzyjaźnionych pensjonariuszy i członków personelu ułatwia życie w izolacji. Podopieczni ośrodka opowiedzieli o inicjatywach podejmowanych na rzecz walki z wirusem, Zobacz także: Pierwsza Dama: Naturalną postawą w społeczeństwie powinna być solidarność pokoleniowa ostatnim spektaklu, jaki wystawili aktorzy z kółka teatralnego, o przeczytanych ostatnio książkach i różnorodnych pasjach. Prosili też Pierwszą Damę o przybliżenie zasad wynikających z reprezentowania urzędu podczas uroczystości oficjalnych.

 

Małżonka Prezydenta, prosząc o przekazanie pozdrowień pensjonariuszom, którzy nie mogli uczestniczyć w rozmowie, życzyła wszystkim seniorom wiele zdrowia, pozytywnej energii i uśmiechu.

 

Dom Seniora prowadzony jest przez Fundację Jesień na Letniej, której misją jest zapewnienie osobom starszym pomocy i bliskości. Pracownicy ośrodka dbają także o aktywizację społeczną podopiecznych. (KS)

 

 

Poleć znajomemu