Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 26 maja 2020

Zdalne obchody Dnia Matki w Instytucie Matki i Dziecka

  |   Z okazji Dnia Matki Pierwsza Dama odbyła wirtualną wizytę w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie Spotkała się tam zdalnie z pacjentkami, którym złożyła najserdeczniejsze życzenia – Bycie mamą to niepowtarzalne i cudowne chwile, to obdarzanie dziecka bezwarunkową akceptacją, miłością i ciepłem – mówiła Pierwsza Dama Małżonka Prezydenta rozmawiała ze świeżo upieczonymi mamami oraz paniami oczekującymi na rozwiązanie Pierwsza Dama wyraziła także podziękowania personelowi placówki za zaangażowanie i ogromne wsparcie pacjentek

26 maja jest wyjątkowym świętem obchodzonym jako wyraz szacunku dla wszystkich mam, ich ogromnej miłości i poświęcenia włożonego w wychowanie dzieci. Dzisiaj Agata Kornhauser-Duda swoje najserdeczniejsze życzenia skierowała do pacjentek Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, które odwiedziła zdalnie. – W tym pięknym dniu życzę każdej z Pań byście były dumne ze swoich pociech – mówiła Małżonka Prezydenta.

 

Z okazji ubiegłorocznego święta mam Pierwsza Dama spotkała się z podopiecznymi Centrum Interwencji Kryzysowej w Otwocku. Dzisiaj odwiedziła mamy, które swój dzień spędzają w Zobacz także: Dzień Matki w Instytucie Matki i Dziecka warszawskim Instytucie Matki i Dziecka. Tomasz Maciejewski, Dyrektor Instytutu oraz Kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii, Tadeusz Issat zaprosili Pierwszą Damę do zdalnego spotkania z pacjentkami. – Witamy ponownie w Instytucie Matki i Dziecka. To już kolejna wizyta Pani Prezydentowej w Dniu Matki, dziś po raz pierwszy wirtualna. Bardzo nam miło, że możemy się spotkać chociaż w ten sposób i że zechciała Pani się zobaczyć z naszymi pacjentkami – rozpoczął spotkanie dyrektor placówki.

 

 

Młode mamy i te, które spodziewają się dziecka miały okazję porozmawiać z Małżonką Prezydenta i przyjąć gratulacje oraz słowa wsparcia. – Macierzyństwo to dar i cenny skarb. (…) Życzę więc wszystkiego najlepszego, pomocy najbliższych i czerpania radości z bycia mamą każdego dnia, bo bycie mamą to niepowtarzalne i cudowne chwile, to obdarzanie dziecka bezwarunkową akceptacją, miłością i ciepłem – stwierdziła Pierwsza Dama.

 

W tym pięknym dniu Małżonka Prezydenta życzyła każdej z pań dumy z pociech oraz by macierzyństwo wnosiło w ich życie wiele radości, satysfakcji i możliwie najmniej trosk. Agata Kornhauser-Duda przy okazji rozmów o własnych doświadczeniach w tej roli życzyła mamom także rodzicielskiej mądrości dającej dziecku niezachwiane poczucie bezpieczeństwa, ale i naukę samodzielności.

 

 

Podczas wirtualnej wizyty Pierwszej Damy w placówce rozmawiano także o pracy szpitala w czasie pandemii, zdalnym podtrzymywaniu kontaktu rodziców z maluchami, które przebywają na oddziale neonatologii, zabiegach i badaniach profilaktycznych. Małżonka Prezydenta wyraziła ogromną wdzięczność i słowa uznania dla całego personelu medycznego. – Dzięki temu, że mogłam odwiedzić Instytut i nie raz rozmawiać z pacjentkami, wiem jak ogromne wsparcie zyskują tu i mamy i dzieci – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda. – Państwa profesjonalizm, ale też niezwykła empatia stanowią wielką wartość dla mam. Dziękuję też za wspaniałą postawę w czasie pandemii, stanęli Państwo na wysokości zadania, mimo trudności – uzupełniła.

__________________________

 

 

Instytut Matki i Dziecka jest jednostką naukowo-badawczą posiadającą 60-letnią tradycję, a jego działalność obejmuje naukę i badania, działalność usługowo-leczniczą i opiniodawczą, jak również działalność edukacyjną i wydawniczą. (KS)

 

Poleć znajomemu