Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 10 czerwca 2020

Zdalne spotkanie Pierwszej Damy z podopiecznymi ośrodka wychowawczego

  |   Wideorozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów Wideorozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów Wideorozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów Wideorozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów

Przygotowania do zbliżających się egzaminów ósmoklasistów, codzienna nauka oraz czas pandemii spędzony w placówce zamkniętej były głównymi tematami rozmowy Pierwszej Damy z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów.

 

Agata Kornhauser-Duda już po raz trzeci spotkała się z wychowankami warszawskiej placówki resocjalizacyjnej. Pod koniec ubiegłego roku Pierwsza Dama obejrzała Jasełka wystawione przez nastolatków, wkrótce potem chłopcy odwiedzili Pałac Prezydencki. Dzisiejsza rozmowa on-line dotyczyła ostatnich miesięcy, które, ze względu na pandemię Covid-19, nastolatkowie spędzili wyłącznie w placówce. Jak wyjaśniali dziś pedagodzy podobna sytuacja nie zdarzyła się od czasu powstania ośrodka trzydzieści lat temu. Chłopcy nie mogli odwiedzić rodzin podczas Wielkanocy ani skorzystać z przepustek w czasie majówki, więc z niecierpliwością oczekują wakacyjnych wyjazdów. Część podopiecznych ośrodka zamierza w tym czasie podjąć pracę, inni uzależniają letnie plany od wyników zbliżających się egzaminów ósmoklasistów. W tym roku podejdzie do nich dwudziestu trzech uczniów.

 

 

W środę nastolatkowie opowiedzieli o nauce w czasie pandemii, która ze względu na specyfikę ośrodka odbywała się w typowym systemie lekcyjnym. Małżonka Prezydenta, która często rozmawia z dziećmi i młodzieżą, a w ostatnich miesiącach sama prowadziła zdalne lekcje języka niemieckiego, opowiedziała nastolatkom o trudnościach, z jakimi borykali się uczniowie podczas nauki on-line, a także o podkreślanym przez nich bardzo mocno odczuwalnym braku kontaktu z rówieśnikami. – Z tej perspektywy Wasza sytuacja była komfortowa – zapewniła.

 

Podopieczni placówki opowiedzieli o różnych sposobach spędzania czasu wolnego, w tym wystawionym z okazji Dnia Kobiet przedstawieniu, pytali też swoją rozmówczynię, jak ostatnie Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda z wizytą u Sióstr Szarytek miesiące minęły w Pałacu Prezydenckim. Agata Kornhauser-Duda mówiła m.in. o książkach, które są jej największą pasją oraz o udziale w projektach czytelniczych w ramach akcji #zostanwdomu. Na zakończenie spotkania życzyła młodym ludziom powodzenia na egzaminach i miłego wypoczynku. Serdecznie pozdrowiła też wszystkich nauczycieli i wychowawców, którzy opiekują się młodymi ludźmi i pomagają im w tym trudnym czasie. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu