Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 18 czerwca 2020

Wideorozmowa Małżonki Prezydenta z podopiecznymi warszawskiej fundacji

  |   Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi Fundacji DOM Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi Fundacji DOM Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi Fundacji DOM Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi Fundacji DOM Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi Fundacji DOM Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi Fundacji DOM Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi Fundacji DOM

Agata Kornhauser-Duda odbyła dziś wideorozmowę z podopiecznymi warszawskiej Fundacji DOM. W siedzibie organizacji Pierwsza Dama gościła wspólnie z Małżonką Prezydenta Litwy, a na początku tego roku obejrzała Jasełka przygotowane przez podopiecznych placówki. 

 

Fundacja DOM została powołana dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, które na warszawskich Bielanach uczestniczą w Warsztatach Terapii Zajęciowej i treningach sportowych. Podopieczni ośrodka objęci są rehabilitacją oraz - w razie konieczności - opieką socjalną, uczestniczą w imprezach kulturalno-oświatowych, razem spędzają też czas na obozach i wyjazdach rekreacyjnych.

 

 

W lipcu ubiegłego roku, w trakcie Warsztatów Terapii Zajęciowej, Agata Kornhauser-Duda i Diana Nausėdienė przygotowały projekty gobelinów. Dziś podopieczni fundacji Zobacz także: Zawodnicy Olimpiad Specjalnych w Pałacu Prezydenckim zaprezentowali swoje najnowsze prace, w tym niemal ukończone wyroby zaprojektowane przez Małżonki Prezydentów. Umiejętności i wiedza zdobyte m.in. w ramach warsztatów z tkactwa ręcznego, ceramiki, plastyki i prostych technik stolarskich pozwalają jej uczestnikom podjąć pracę zarobkową, zorganizować swój wolny czas, rozwijać zainteresowania oraz korzystać z indywidualnych uzdolnień i predyspozycji. Wspólne zajęcia wspierają także kompetencje poznawcze i społeczne podopiecznych fundacji.

 

 

Podczas czwartkowej rozmowy Agata Kornhauser-Duda pytała o bieżące potrzeby ośrodka, dowiedziała się jak przebiegała terapia w czasie niedawnej izolacji wynikającej z pandemii koronawirusa i jakie plany na wakacje mają uczestnicy spotkania. Zawodnicy Olimpiad Specjalnych, którzy niedawno wrócili do treningów przygotowują się do kontynuacji X Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych przerwanych w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się Covid-19. 

 

Pierwsza Dama opowiedziała dziś o pracy zdalnej w Pałacu Prezydenckim i lekcjach on-line języka niemieckiego, jakich udzielała w czasie trwania izolacji. W tym czasie Małżonka Zobacz także: Małżonka Prezydenta czyta opowiadania Gabrieli Zapolskiej w ramach akcji „Zostań w domu” Prezydenta włączyła się również w akcję #zostanwdomu i czytała utwory literackie dla dzieci i dorosłych, a w siedzibie głowy państwa wytwarzano przyłbice medyczne, których kilkaset sztuk trafiło do ośrodków opiekuńczych i placówek wychowawczych w całym kraju. (KS)

 

 

Poleć znajomemu