Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 2 lipca 2020

Wizyta Pierwszej Damy w siedzibie Floslek

  |   Pierwsza Dama odwiedziła siedzibę firmy Floslek Pierwsza Dama odwiedziła siedzibę firmy Floslek Małżonka Prezydenta zwiedziła laboratorium oraz fabrykę Floslek Małżonka Prezydenta zwiedziła laboratorium oraz fabrykę Floslek Małżonka Prezydenta zwiedziła laboratorium oraz fabrykę Floslek Małżonka Prezydenta zwiedziła laboratorium oraz fabrykę Floslek Małżonka Prezydenta zwiedziła laboratorium oraz fabrykę Floslek Małżonka Prezydenta zwiedziła laboratorium oraz fabrykę Floslek Małżonka Prezydenta zwiedziła laboratorium oraz fabrykę Floslek Małżonka Prezydenta zwiedziła laboratorium oraz fabrykę Floslek Małżonka Prezydenta zwiedziła laboratorium oraz fabrykę Floslek Małżonka Prezydenta zwiedziła laboratorium oraz fabrykę Floslek Małżonka Prezydenta spotkała się z zarządem oraz pracownikami polskiej spółki Małżonka Prezydenta spotkała się z zarządem oraz pracownikami polskiej spółki Małżonka Prezydenta spotkała się z zarządem oraz pracownikami polskiej spółki Małżonka Prezydenta spotkała się z zarządem oraz pracownikami polskiej spółki Małżonka Prezydenta spotkała się z zarządem oraz pracownikami polskiej spółki

W czwartek Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Piasecznie, gdzie znajduje się siedziba firmy kosmetycznej Floslek. Małżonka Prezydenta zwiedziła laboratorium i fabrykę oraz spotkała się z zarządem i pracownikami przedsiębiorstwa.

 

Floslek to polska marka produkująca kosmetyki oraz dermokosmetyki do pielęgnacji, a produkty wytwarzane w Piasecznie obecne są na rynkach niemal pięćdziesięciu krajów na czterech Zobacz także: Wystąpienie podczas wystawy „Od COP do Gospodarki 4.0” kontynentach. Rodzinna firma jest jednym z najbardziej wyróżniających się polskich przedsiębiorstw, wystawcą Polskiej Wystawy Gospodarczej. Podczas prezentacji wystawców w styczniu br. Andrzej Duda podkreślał, że „jest nam dzisiaj potrzebny kolejny skok, skok w nową erę gospodarczą, skok w erę gospodarki (…) nowoczesnej, gospodarki, która będzie kolejną erą rozwoju przemysłowego świata, a my chcemy w tym rozwoju przemysłowym świata wziąć odważnie udział”.  

 

 

Podczas zwiedzania laboratorium i fabryki Pierwsza Dama poznała komponenty poszczególnych produktów i przyjrzała się procesowi produkcyjnemu. Floslek posiada własne laboratorium R&D, w którym zespół wykwalifikowanych chemików, biotechnologów i farmaceutów, opracowuje na bieżąco nowe receptury. Specjaliści opowiedzieli Małżonce Prezydenta Zobacz także: Wręczenie nagród laureatom XXX edycji Konkursu „Teraz Polska” o kryteriach doboru składników i właściwościach produktów, zademonstrowali też jak powstaje krem. Po zwiedzeniu nowoczesnego i rozbudowanego parku maszynowego, pozwalającego na elastyczne dostosowywanie się do wymagań rynku, Małżonka Prezydenta spotkała się z zarządem i pracownikami spółki. – To wszystko robi naprawdę ogromne wrażenie, bardzo Państwu gratuluję rozwoju – mówiła Pierwsza Dama. Firma działa od 1994 roku i zatrudnia obecnie 96 osób, z których 67% to kobiety. – Bardzo się cieszę, że mamy w kraju tak silne i ambitne przedsiębiorstwa, które rozsławiają na świecie markę Polska – dodała.

 

 

Floslek korzysta z krajowych składników pochodzenia roślinnego, wspierając polskich wytwórców. W trakcie spotkania rozmawiano m.in. o stałym rozwoju, zrównoważonej produkcji uwzględniającej troskę o środowisko i zasoby naturalne oraz o trendach środowiskowych. Podkreślano odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo, dyskutowano o zagranicznych rynkach zbytu i budowaniu świadomości konsumenckiej.

 

 

Spółka na co dzień zajmuje się również działalnością charytatywną, wspierając różnorodne praktyki na rzecz osób chorych na nowotwory, bierze udział w akcjach dobroczynnych i pomocowych. W kwietniu 2020 roku firma wsparła pracowników służby zdrowia, policji, podopiecznych Caritas i PCK, domy dziecka oraz domy pomocy społecznej, którym przekazano maseczki, środki ochrony, środki antybakteryjne i pielęgnacyjne. Agata Kornhauser-Duda w imieniu własnym oraz męża podziękowała za zaangażowanie i solidarność w trudnym dla wszystkich okresie wybuchu pandemii.

 

Agacie Kornhauser-Dudzie towarzyszył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister Adam Kwiatkowski.  (KS)

 

 

 

 

Poleć znajomemu