Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 3 lipca 2020

Małżonka Prezydenta zachęca do korzystania z mammobusów

Pierwsza Dama zachęca do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w tzw. mammobusach

Agata Kornhauser-Duda, Ambasadorka Walki z Rakiem Piersi w Polsce, zachęca do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w tzw. mammobusach.

 

Po przerwie spowodowanej pandemią w trasę ruszyły mammobusy. Panie mogą znów korzystać z finansowanego przez NFZ bezpłatnego badania piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Badanie można wykonać również w działających stacjonarnych pracowniach. – Odpowiednio wczesna diagnoza zmian nowotworowych to nie wyrok. Przeciwnie, to pierwszy i najważniejszy krok do pełnego wyleczenia – przypomina Pierwsza Dama.

 

Z bezpłatnego badania w ramach populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi mogą skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat. Zapoznaj się z harmonogramem postoju mammobusów >>> 

 

 

 

Agata Kornhauser-Duda:

 

Drogie Panie!

 

Chciałam podzielić się z Paniami dobrą wiadomością. Po przerwie, którą spowodowała pandemia, w objazd po Polsce wyruszyły znów mammobusy - ruchome pracownie, w których wykonywane są bezpłatne badania mammograficzne. Mammobusy docierają do wielu, nawet najmniejszych zakątków Polski, gdzie kobiety nie mają dostępu do szpitali i ośrodków profilaktycznych, a docierają po to, aby kobiety mogły poddać się medycznej kontroli. Program bezpłatnych badań NFZ jest adresowany do Pań w wieku od 50 do 69 lat. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej oferty.

 

Mammografia pokazuje nawet bardzo małe zmiany wewnątrz tkanek piersi. W razie ich wykrycia, pozwala trafnie ocenić sytuację i - jeśli jest taka potrzeba - rozpocząć leczenie. Przy Zobacz także: Pierwsza Dama o profilaktyce i leczeniu raka piersi obecnych możliwościach medycyny szanse na wyleczenie raka piersi są bardzo wysokie. Odpowiednio wczesna diagnoza zmian nowotworowych to nie wyrok. Przeciwnie, to pierwszy i najważniejszy krok do pełnego wyleczenia! Dlatego Drogie Panie, wszystkie powinnyśmy pamiętać o zdrowym stylu życia i regularnych badaniach. A Was Drodzy Panowie proszę, abyście w trosce o zdrowie swoich mam, żon, sióstr, zachęcali je do systematycznych badań.

 

Pamiętajmy, że zdrowie mamy tylko jedno! Dbajmy o nie.

 

 

 

Poleć znajomemu