Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 8 lipca 2020

Pierwsza Dama z wizytą w Broku

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Spotkanie Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Pierwsza Dama dołączyła do warsztatów z decoupage’u Pierwsza Dama dołączyła do warsztatów z decoupage’u Pierwsza Dama dołączyła do warsztatów z decoupage’u Pierwsza Dama dołączyła do warsztatów z decoupage’u Pierwsza Dama dołączyła do warsztatów z decoupage’u Pierwsza Dama dołączyła do warsztatów z decoupage’u Pierwsza Dama dołączyła do warsztatów z decoupage’u Małżonka Prezydenta została zaproszona do udziału w zajęciach tanecznych Spotkanie Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Spotkanie Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Spotkanie Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Wizyta Pierwszej Damy w Broku Rozmowy Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Rozmowy Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Rozmowy Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Spotkanie Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Spotkanie Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Spotkanie Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Spotkanie Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Spotkanie Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Spotkanie Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Spotkanie Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Spotkanie Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku Spotkanie Pierwszej Damy z uczestnikami letniego obozu dla dzieci i młodzieży w Broku

W Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku dzieci rolników z Podlasia i Mazowsza korzystają z letniego wypoczynku na obozie zorganizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. W środę Małżonka Prezydenta wspólnie z młodymi letnikami uczestniczyła w rozmowach przy ognisku i warsztatach.

 

 

 

Dzisiaj Pierwsza Dama odwiedziła uczestników I turnusu wypoczynku w Broku. Głównym założeniem organizowanych dla dzieci rolników obozów jest połączenie wypoczynku z edukacją i zabawą dostosowaną do potrzeb uczestników w wieku 10-16 lat. Młodzi ludzie pod okiem kadry biorą udział w różnego rodzaju warsztatach edukacyjnych, zajęciach sportowych i artystycznych oraz atrakcjach turystyczno-krajoznawczych, poznając walory miejsc i kulturę mieszkańców terenów, w których wypoczywają.

 

 

Małżonka Prezydenta dołączyła do warsztatów artystycznych z decoupage’u oraz zajęć tanecznych, a następnie została zaproszona do rozmów przy ognisku ze wszystkimi uczestnikami Zobacz także: Wizyta Małżonki Prezydenta w ośrodkach Caritas w Sokołowie Podlaskim obozu i kadrą pedagogiczną. Obozowicze opowiedzieli o codziennych aktywnościach w plenerze, nawiązywaniu nowych znajomości i nauce pracy w grupie. Nie kryli radości ze spędzania czasu z innymi dziećmi po miesiącach nauki zdalnej spowodowanej pandemią. Dzieci i młodzież chętnie korzystają z Parku Linowego, pływają na kajakach, jeżdżą na rowerach, grają w piłkę nożną i siatkówkę. Ponieważ od kilku lat w Pałacu Prezydenckim organizowane jest wydarzenie „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”, Agata Kornhauser-Duda, pytała dzieci i młodzież o bezpieczne zachowania podczas letniego wypoczynku.

 

 

Na obozie nie brakuje też śpiewu i tańca: dzieci opowiadały m.in. o udziale w quizach, karaoke, zajęciach plastycznych i zawodach drużynowych. Z kolei Pierwsza Dama odpowiadała na pytania o swoją działalność, odwiedzane miejsca i spotykane w ostatnich pięciu latach interesujące osoby, ale także o dziecięce wspomnienia ze szkoły i kolonii.

 

Z kadrą pedagogiczną, wśród której znaleźli się m.in. wolontariusze akcji „Polak z sercem!”  Małżonka Prezydenta miała okazję porozmawiać o sytuacji Polaków mieszkających na Zobacz także: Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką Białorusi i Ukrainie i przekazywanej im pomocy. Kancelaria Prezydenta co roku organizuje „Pomoc Polakom na Wschodzie”, a Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w poprzednim roku zebrało 12 ton żywności oraz 35 tysięcy złotych, które przekazano najbardziej potrzebującym rodakom.

 

W wizycie Pierwszej Damy towarzyszył Sekretarz Stanu w KPRP, minister Adam Kwiatkowski.

 

 

Poleć znajomemu