Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 9 lipca 2020

Podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka z wizytą u Małżonki Prezydenta

  |   Podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka z Bydgoszczy i ich opiekunowie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka z Bydgoszczy i ich opiekunowie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka z Bydgoszczy i ich opiekunowie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Goście Pierwszej Damy obejrzeli ogród oraz oranżerię należące do Pałacu Prezydenckiego Goście Pierwszej Damy obejrzeli ogród oraz oranżerię należące do Pałacu Prezydenckiego Goście Pierwszej Damy obejrzeli ogród oraz oranżerię należące do Pałacu Prezydenckiego Goście Pierwszej Damy obejrzeli ogród oraz oranżerię należące do Pałacu Prezydenckiego Goście Pierwszej Damy obejrzeli ogród oraz oranżerię należące do Pałacu Prezydenckiego Podczas spotkania rozmawiano o codzienności rodziny wielodzietnej, wolontariacie i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu Podczas spotkania rozmawiano o codzienności rodziny wielodzietnej, wolontariacie i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu Podczas spotkania rozmawiano o codzienności rodziny wielodzietnej, wolontariacie i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu Podczas spotkania rozmawiano o codzienności rodziny wielodzietnej, wolontariacie i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu Podczas spotkania rozmawiano o codzienności rodziny wielodzietnej, wolontariacie i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu Podczas spotkania rozmawiano o codzienności rodziny wielodzietnej, wolontariacie i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu Podczas spotkania rozmawiano o codzienności rodziny wielodzietnej, wolontariacie i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu Podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka z Bydgoszczy i ich opiekunowie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka z Bydgoszczy i ich opiekunowie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka z Bydgoszczy i ich opiekunowie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka z Bydgoszczy i ich opiekunowie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka z Bydgoszczy i ich opiekunowie z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Pałac Prezydencki odwiedziła rodzina, która wspiera, uczy otwartości, odwagi w wytyczaniu celów i dążenia do spełniania marzeń. Goście Pierwszej Damy opowiadali o codzienności rodziny wielodzietnej, wolontariacie i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.

 

 

W Bydgoszczy prowadzony jest Rodzinny Dom Dziecka, którego podopieczni przyjechali dziś z wizytą do Małżonki Prezydenta. Podczas spaceru po ogrodzie prezydenckiej rezydencji opowiadali o akceptacji i niesieniu pomocy osobom najbardziej potrzebującym.

Zobacz także: Wizyta Pary Prezydenckiej w Domu Rodzinnym w Żabcach Opiekunowie, wspólnie z dziećmi, angażują się w rozwożenie paczek żywnościowych oraz inicjują własne akcje dobroczynne. Ich dom jest zawsze otwarty dla gości, by młodzi ludzie mogli poznawać różne wzorce dorosłego życia. Dom odwiedzali znani sportowcy, ludzie sztuki i kultury, którzy dzielili się z dziećmi radami i opowieściami. – Wykonujecie Państwo wielkie dzieło, które szczerze podziwiam. Dziękuję, że wspaniałą energią do dzielenia się dobrem zarażacie też innych – stwierdziła Agata Kornhauser-Duda. 

 

 

 

Podczas spotkania z Pierwszą Damą dzieci pochwaliły się świetnymi wynikami w nauce oraz swoimi pasjami i zainteresowaniami. Mówiły o szkole, zdalnym nauczaniu, ulubionych przedmiotach i planach wakacyjnych. Z Agatą Kornhauser-Dudą rozmawiały też o książkach, a także zaprezentowały ulubione piosenki i wierszyki. Opiekunowie podzielili się z Pierwszą Damą historią swojej niezwykłej rodziny, mówili o dzieciach, które trafiły do opiekunów biologicznych lub rodzin adopcyjnych i wychowywaniu wszystkich podopiecznych w Zobacz także: Podsumowanie akcji „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii” duchu równości i akceptacji. – Nie chcemy, żeby nasze dzieci uważały, że wskutek dorastania w rodzinie zastępczej mają gorszy start – przyznali. Dlatego dzieci włączane są w pomaganie osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i obdarowywania potrzebujących. Wiele też podróżują, żeby poznawać świat i poszerzać horyzonty. Z zainteresowaniem wysłuchały na czym polega rola Pierwszej Damy, dowiedziały się, że zasady spotkań głów państw dyktuje protokół dyplomatyczny, a mały Fryderyk Chopin właśnie w obecnej siedzibie Prezydenta zagrał swój pierwszy koncert. Zadawały też pytania o codzienne życie Pierwszej Damy i jej rodziny oraz o Kraków, z którego Para Prezydencka przeniosła się do Warszawy.

 

 

Aktualnie w bydgoskim domu dziecka przebywa ośmioro dzieci w pieczy zastępczej, troje z nich posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Na potrzeby podopiecznych została powołana Fundacja Wielka Rodzina, jednak pozyskane dzięki niej środki kierowane są również do osób najbardziej potrzebujących. Przy domu powstanie Świetlica Środowiska, która pozwoli integrować dzieci pochodzące z domów dziecka oraz walczyć z wykluczeniem społecznym. (KS)

 

 

Poleć znajomemu