| | |
A | A | A
Poniedziałek, 7 marca 2016

Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie

  |   Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie

W poniedziałkowe południe Agata Kornhauser-Duda zawitała do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie spotkała się ze społecznością szkolną i rodzicami uczniów. Wychowankowie wyszkowskiego ośrodka powitali Pierwszą Damę występem artystycznym i obdarowali statuetką „Przyjaciel Ośrodka”.

 

Pierwsza Dama, rozpoczynając swoje wystąpienie, powiedziała: „Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice i Nauczyciele, w ubiegłym roku miałam zaszczyt poznać i gościć w Pałacu Prezydenckim wychowankę tutejszego Ośrodka – Wiktorię, a także Panią Dyrektor i Panie nauczycielki. Już wtedy dowiedziałam się, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie to miejsce wyjątkowe. Z wielką przyjemnością przyjęłam zaproszenie od Pani Dyrektor, która bardzo ciekawie opowiadała mi o Was, drogie dzieci, dlatego bardzo chciałam Was poznać i zobaczyć, jak tutaj pracujecie i odpoczywacie”. Zobacz także: Pierwsza Dama na wernisażu prac Wiktorii Szulkowskiej

 

Agata Kornhauser-Duda zwróciła się również do nauczycieli: „Szanowna Pani Dyrektor, Drodzy nauczyciele, wiem, jak wiele radości i satysfakcji przynosi nasz zawód, nawet wtedy, gdy pojawiają się trudności. Zdaję sobie sprawę, że Państwo tych trudnych chwil nie jesteście pozbawieni, a Wasza praca z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością – o czym jestem głęboko przekonana – jest zapewne bardzo wymagająca. Dlatego przyjmijcie – proszę – moje uznanie i szacunek za Wasze zaangażowanie. Państwa zapał, niesamowita atmosfera, która tutaj panuje, a także wielka życzliwość i otwartość wobec dzieci tworzą to miejsce, przynosząc doskonałe efekty”.

 

Małżonka Prezydenta RP miała możliwość zapoznania się z różnymi formami pracy z dziećmi z niepełnosprawnością, a także uczestniczyła m.in. lekcjach nauczania zintegrowanego dzieci z autyzmem, w zajęciach dogoterapii czy lekcjach fizyki i historii z wykorzystaniem tablic interaktywnych.

 

Wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie była również okazją do rozmów z wychowankami i rodzicami uczniów podczas świątecznych warsztatów, na których powstawały wielkanocne palmy i dekoracje. 

 

Na zaproszenie starszych wychowanków, którzy w ośrodku uczą się różnych zawodów, Małżonka Prezydenta RP zwiedziła internat i degustowała wypieki przygotowane przez uczniów klas kucharskich.

Poleć znajomemu