Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 2 września 2020

Spotkanie Małżonki Prezydenta z prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”

  |   Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy i Krystyny Wechmann Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy i Krystyny Wechmann Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy i Krystyny Wechmann

W środę Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Krystyną Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. Przedmiotem rozmowy, która miała miejsce w Pałacu Prezydenckim, była działalność stowarzyszeń na rzecz pacjentek onkologicznych.

 

Panie rozmawiały o przyszłości leczenia chorych na raka piersi w Polsce, działaniach systemowych, edukacji onkologicznej oraz aktywnościach Amazonek, w tym warsztatach i kampaniach edukacyjnych, wolontariacie oraz wsparciu udzielanemu zarówno chorym jak i placówkom medycznym.

 

 

Pierwsza Dama przyjęła podziękowania za zaangażowanie w sprawy kobiet i dotychczasowe działania podjęte w roli Ambasadorki Kobiet z Rakiem Piersi w Polsce oraz zapewniła o woli Zobacz także: Pierwsza Dama o profilaktyce i leczeniu raka piersi Pierwsza Dama na gali częstochowskich Amazonek dalszej współpracy. Od 2016 roku Agata Kornhauser-Duda spotykała się z przedstawicielami środowiska Amazonek, obejmowała swoim patronatem kampanie społeczne, uczestniczyła w konferencjach oraz angażowała się w akcje zachęcające do profilaktyki zdrowotnej i propagujące zdrowy tryb życia.

 

 

Poleć znajomemu