Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 8 września 2020

Spotkanie Małżonki Prezydenta z Dyrektorem Caritas Archidiecezji Warszawskiej

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z ks. Zbigniewem Zembrzuskim, Dyrektorem Caritas Archidiecezji Warszawskiej Spotkanie Pierwszej Damy z ks. Zbigniewem Zembrzuskim, Dyrektorem Caritas Archidiecezji Warszawskiej Spotkanie Pierwszej Damy z ks. Zbigniewem Zembrzuskim, Dyrektorem Caritas Archidiecezji Warszawskiej Spotkanie Pierwszej Damy z ks. Zbigniewem Zembrzuskim, Dyrektorem Caritas Archidiecezji Warszawskiej

Pierwsza Dama spotkała się dzisiaj z ks. Zbigniewem Zembrzuskim, Dyrektorem Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Rozmowa dotyczyła działalności organizacji, pracy poszczególnych ośrodków podległych Caritas i społecznej solidarności po wybuchu pandemii w Polsce.

 

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z ks. Zbigniewem Zembrzuskim i Elżbietą Mirecką, podczas którego rozmawiano o misji i przyszłości ośrodków podległych Caritas w stolicy i okolicznych miejscowościach. Warszawski Caritas prowadzi m.in. ośrodki działalności leczniczej, schroniska i jadłodajnie dla osób bezdomnych oraz świetlice socjoterapeutyczne. Ksiądz dyrektor mówił o sytuacji placówek i ich podopiecznych w czasie pandemii oraz podziękował za wsparcie udzielone przez Kancelarię Prezydenta RP w pierwszych tygodniach zagrożenia koronawirusem.

 

 

We wtorek podkreślano ogromną społeczną solidarność w czasie lockdownu, dzięki której osoby starsze, chore, bezdomne i potrzebujące otrzymywały regularną opiekę i wsparcie, a Zobacz także: Podsumowanie akcji „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii” Produkcja przyłbic medycznych w Pałacu Prezydenckim medycy deficytowy wówczas sprzęt ochronny i ciepłe posiłki. Jak zauważyła Pierwsza Dama wielkim zaangażowaniem w tamtym czasie wykazywali się przedsiębiorcy, którzy mimo biznesowych trudności, z którymi przyszło im się mierzyć, wspierali placówki medyczne i opiekuńcze oraz seniorów.

 

Rozmowa toczyła się także wokół potrzeb osób znajdujących się w kryzysie bezdomności, dynamicznie rozwijającego się w naszym kraju wolontariatu i opieki hospicyjnej.

 

 
Poleć znajomemu