Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 10 września 2020

Spotkanie Małżonki Prezydenta z uczniami z woj. łódzkiego

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą z woj. łódzkiego

W czwartek Pierwszą Damę odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Lututowie oraz jej filii w Niemojewie (woj. łódzkie).

 

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego młodzi ludzie poznali historię budynku oraz współczesne funkcje siedziby głowy państwa. Agata Kornhauser-Duda opowiedziała o przeznaczeniu poszczególnych sal i ich wystroju, wizytach zagranicznych gości, obowiązkach i codziennej pracy Pary Prezydenckiej oraz Kancelarii.

 

 

Uczniowie podzielili się z Pierwszą Damą swoimi osiągnięciami w konkursach literackich, recytatorskich i plastycznych, mówili o zaangażowaniu w wolontariat i radości z powrotu do szkoły po długiej przerwie. Małżonka Prezydenta pytała o ulubione lektury dzieci i młodzieży oraz zachęcała uczniów do sięgania po książki również w czasie wolnym. Ponieważ społeczność szkoły angażuje się w projekty edukacyjne związane z dorobkiem kulturalnym regionu Pierwsza Dama podziękowała młodym ludziom za kultywowanie tradycji ich małej ojczyzny.

 

 

Zobacz także: Wizyta Prezydenta w Lututowie, Drożkach i Namysłowie Szczególnie ważnym lokalnym wydarzeniem była tegoroczna uroczystość nadania praw miejskich Lututowowi, w której uczestniczył Andrzej Duda. Dzisiaj Prezydent osobiście podziękował przedstawicielom szkolnej społeczności za ich wizytę i krótko opowiedział o ceremonii złożenia listów uwierzytelniających przez ambasadorów, w której krótko przed dołączeniem do spotkania Małżonki z uczniami, uczestniczył w Belwederze.

 

Na zakończenie spotkania uczniowie poprosili o pamiątkowe zdjęcie z Parą Prezydencką i przyjęli życzenia sukcesów w nowym roku szkolnym. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu