Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 17 września 2020

Wizyta Małżonki Prezydenta w Domu Pomocy Społecznej

  |   Wizyta Małżonki Prezydenta w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich Wizyta Małżonki Prezydenta w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich Wizyta Małżonki Prezydenta w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich Wizyta Małżonki Prezydenta w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich Wizyta Małżonki Prezydenta w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich Wizyta Małżonki Prezydenta w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich Wizyta Małżonki Prezydenta w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich Wspólne czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego - lektury tegorocznego Narodowego Czytania Wspólne czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego - lektury tegorocznego Narodowego Czytania Wspólne czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego - lektury tegorocznego Narodowego Czytania Wspólne czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego - lektury tegorocznego Narodowego Czytania Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi DPS oraz członkami lokalnego Klubu Seniora Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi DPS oraz członkami lokalnego Klubu Seniora Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi DPS oraz członkami lokalnego Klubu Seniora Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi DPS oraz członkami lokalnego Klubu Seniora Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi DPS oraz członkami lokalnego Klubu Seniora Wizyta Małżonki Prezydenta w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich Wizyta Małżonki Prezydenta w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich Wizyta Małżonki Prezydenta w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich Wizyta Małżonki Prezydenta w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich

W czwartek Pierwsza Dama złożyła wizytę w województwie lubelskim, gdzie w Kiełczewicach Maryjskich odwiedziła Dom Pomocy Społecznej. Placówka przeznaczona dla dziewcząt i kobiet z niepełnosprawnością intelektualną zapewnia podopiecznym całodobową opiekę, rehabilitację i rewalidację. 

 

Podczas zwiedzania ośrodka Agata Kornhauser-Duda poznała jego mieszkanki i pracowników, obejrzała centrum rehabilitacyjne, sale codziennego pobytu i sypialnie oraz zapoznała się z metodami wsparcia indywidualnego oraz grupowego podopiecznych. – Jest mi niezmiernie miło, że mogłam odwiedzić to miejsce – powiedziała Pierwsza Dama. – Mieszkanki mają tutaj prawdziwy dom i niezwykłą opiekę. Z niektórymi z nich miałam okazję porozmawiać. Wrażenie wywarła na mnie bardzo bogata oferta zajęć, gdyż podopieczne mają zapewniony nie tylko codzienny byt, ale mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje – dodała.

 

 

Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej korzystają z różnych form terapii mających na celu ich harmonijny rozwój fizyczny i emocjonalny, a w ramach dążenia do poszerzania rodzajów aktywności i własnych zainteresowań korzystają z zajęć teatralnych, plastycznych, muzycznych, kulinarnych, świetlicowych czy hipoterapii. Z kolei spotkania z zaprzyjaźnionymi szkołami Zobacz także: Podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka z wizytą u Małżonki Prezydenta i instytucjami wspierają integrację społeczną osób z niepełnosprawnością intelektualną, niosą nowe doświadczenia, są również okazją do podzielenia się umiejętnościami, a przede wszystkim do wspólnego spędzenia czasu w ciekawym towarzystwie.

 

Podczas wizyty Pierwsza Dama, wspólnie z mieszkankami i członkami lokalnego Klubu Seniora, wzięła udział w czytaniu „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Utwór jest lekturą tegorocznego Narodowego Czytania, którego inauguracja odbyła się 5 września. Narodowe Czytanie 2020 w udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim >>> 

 

 

– Jestem bardzo szczęśliwa, że Narodowe Czytanie co roku przyciąga coraz więcej osób i bardzo mnie cieszy, że jest skierowane do różnych pokoleń, tak aby każdy mógł zorganizować akcję na swój sposób. W tym roku czytaniu „Balladyny” towarzyszyła degustacja potraw z malin, czytano na statkach i w powietrzu. Dziękuję, że i Państwo włączyli się w Narodowe Czytanie – podkreśliła Pierwsza Dama.

 

Zwracając się do seniorów Małżonka Prezydenta podziękowała za ich zaangażowanie i różnorodne inicjatywy. – Uważam, że aktywność osób starszych jest bardzo ważna, gdyż zapewnia im poczucie bycia potrzebnymi i sprzyja dobremu samopoczuciu. My z kolei bardzo potrzebujemy Państwa i Państwa doświadczenia – stwierdziła.

Spotkaniu towarzyszyła rozmowa o obowiązkach i obszarach działalności Pierwszej Damy, akcjach charytatywnych i wspólnych aktywnościach Pary Prezydenckiej. (KS)

 

 

Poleć znajomemu