Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 29 września 2020

Pierwsza Dama honorową członkinią Stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa”

  |   Belweder | Spotkanie z okazji jubileuszu Stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa” Belweder | Spotkanie z okazji jubileuszu Stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa” Belweder | Spotkanie z okazji jubileuszu Stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa” Belweder | Spotkanie z okazji jubileuszu Stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa”

Na zaproszenie Agaty Kornhauser-Dudy przedstawicielki Stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa”, które świętuje jubileusz 95-lecia istnienia, gościły dziś w Belwederze. Małżonka Zwierzchnika Sił Zbrojnych RP otrzymała honorowe członkostwo Stowarzyszenia. 

 

– Gratuluję zacnego jubileuszu; jestem pod ogromnym wrażeniem działalności Pań i poprzedniczek – mówiła Pierwsza Dama – Stowarzyszenia zawsze starało się dopasować do aktualnych potrzeb i okoliczności – podkreślała Agata Kornhauser-Duda, nawiązując do międzywojennej tradycji organizacji i dodała – Cieszy mnie, że zajmują się Panie umacnianiem rodziny wojskowej, integracją, dbają Panie o spotkania międzypokoleniowe, troszczą się o weteranów. Pani Prezydentowa podziękowała także za wyróżnienie jakim jest honorowe członkostwo i zapewniła, że jest to dla niej nie tylko przywilej, ale i zobowiązanie wsparcia. – Życzę dalszych owocnych lat działalności prowadzonej na chwałę Rzeczypospolitej – zakończyła.

 

W historycznej siedzibie głowy państwa panie rozmawiały między innymi o odbywających się dziś w Warszawie obchodach jubileuszu, którego zwieńczeniem było spotkanie z Pierwszą Damą, i prawie stuletniej tradycji stowarzyszenia. Swoją wyjątkową historię opowiedziała też Pani Alicja Lutostańska, honorowa członkini, która w międzywojniu uczęszczała do mieszczącego się w murach Belwederu przedszkola.

 

Stowarzyszenie „Rodzina Wojskowa” zostało powołane oficjalnie 3 lutego 1925 roku w Warszawie na zebraniu około 300 przedstawicielek środowiska wojskowego, z udziałem marszałka Józefa Piłsudskiego. Dziś misją stowarzyszenia, którego pierwszą honorową patronką była Aleksandra Piłsudska, żona marszałka, jest dbałość o rodzinę wojskową, integracja i kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Uroczyste obchody jubileuszu 95-lecia Stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa” Pierwsza Dama objęła swoim patronatem honorowym.

Poleć znajomemu