Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 6 października 2020

Mali pasjonaci tradycji regionalnych z wizytą w Pałacu Prezydenckim

  |   Wizyta dzieci ze wsi Wałowice w województwie lubelskim w Pałacu Prezydenckim Wizyta dzieci ze wsi Wałowice w województwie lubelskim w Pałacu Prezydenckim Wizyta dzieci ze wsi Wałowice w województwie lubelskim w Pałacu Prezydenckim Wizyta dzieci ze wsi Wałowice w województwie lubelskim w Pałacu Prezydenckim Wizyta dzieci ze wsi Wałowice w województwie lubelskim w Pałacu Prezydenckim Wizyta dzieci ze wsi Wałowice w województwie lubelskim w Pałacu Prezydenckim Wizyta dzieci ze wsi Wałowice w województwie lubelskim w Pałacu Prezydenckim Wizyta dzieci ze wsi Wałowice w województwie lubelskim w Pałacu Prezydenckim Wizyta dzieci ze wsi Wałowice w województwie lubelskim w Pałacu Prezydenckim Wizyta dzieci ze wsi Wałowice w województwie lubelskim w Pałacu Prezydenckim Wizyta dzieci ze wsi Wałowice w województwie lubelskim w Pałacu Prezydenckim Wizyta dzieci ze wsi Wałowice w województwie lubelskim w Pałacu Prezydenckim

We wtorek Pierwszą Damę odwiedziły dzieci ze wsi Wałowice w województwie lubelskim. Podczas spotkania na tarasie Pałacu Prezydenckiego młodzi ludzie podzielili się z Małżonką Prezydenta swoją pasją do tradycji regionalnych. Ubrani w ludowe stroje zaprezentowali znane przyśpiewki, mówili o bitwie kulinarnej „Tradycja kontra nowoczesność” czy święcie produktu regionalnego.

 

Zobacz także: Stypendia dla podopiecznych Fundacji „Dorastaj z Nami” Pierwsza Dama, która kilka dni wcześniej uczestniczyła w gali konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” w Lublinie opowiedziała o potrawach, które rywalizowały tam w kategoriach na najlepszą szarlotkę oraz na najlepsze produkty i potrawy charakterystyczne dla regionu lubelskiego wykonane z wykorzystaniem lubelskich jabłek.

 

 

Małżonka Prezydenta pytała swoich gości o szkołę i naukę, dzieci mówiły o warsztatach plastycznych i wyjazdach, szkolnych kolegach i planach na przyszłość.

 

W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Wałowice dzieci przekazały na ręce ks. Kapelana różaniec wykonany z drewnianych paciorków przez lokalnego artystę.

 

Poleć znajomemu