Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 3 listopada 2020

#ObiadyDlaBohaterów

  |   Ruszyła druga edycja akcji społecznej „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. Do wolontariuszy dołączyła Małżonka Prezydenta. Ruszyła druga edycja akcji społecznej „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”.

Ruszyła druga edycja społecznej akcji „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. Osoby starsze są najbardziej narażone na zachorowanie i wymagają szczególnej troski w czasie pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej. Dlatego żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz ochotnicy codziennie będą dostarczać ciepłe posiłki potrzebującym kombatantom w całej Polsce. Do wolontariuszy dołączyła Małżonka Prezydenta.

 

Ogólnopolska akcja pomocy i wsparcia dla kombatantów „Oni walczyli o naszą Wolność, My walczyliśmy o Ich zdrowie” rozpoczęła się w połowie marca br., zaraz po wybuchu epidemii koronawirusa. W czasie 101 dni do domów blisko 350 kombatantów w całym kraju, ich rodzin i opiekunów dostarczono ok. 42 000 obiadów. Pomoc otrzymywali Zobacz także: Podsumowanie akcji „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii” również pracownicy służby zdrowia. Podsumowanie wydarzenia odbyło się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. – Chciałabym byśmy nie tylko w obliczu zagrożenia potrafili się jednoczyć, ale żebyśmy na co dzień otaczali się wzajemnym szacunkiem, życzliwością i serdecznością, byśmy zauważali, że wśród nas są osoby potrzebujące, byśmy nie bali się pytać, czy nie potrzebują wsparcia – apelowała wówczas Pierwsza Dama. Dzisiaj dołączyła do warszawskich wolontariuszy rozwożących posiłki najbardziej potrzebującym i samotnym weteranom.

 

W ramach ogólnopolskiej akcji „Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich” we współpracy ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen seniorzy otrzymują ciepłe posiłki, ale także pomoc w codziennych zakupach i opiekę. Wolontariusze oraz zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe są w stałym kontakcie z kombatantami, monitorując ich aktualne potrzeby. Dodatkowo organizatorzy planują uruchomić przełomowy projekt rehabilitacji dla potrzebujących kombatantów, szczególnie ważny w okresie izolacji, a także specjalne, świąteczne wsparcie przed Bożym Narodzeniem. (KS)

 

Poleć znajomemu