Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 18 listopada 2020

Prezydentowe Polski i Litwy w Centrum Edukacji Obywatelskiej w Wilnie

  |   Agata Kornhauser-Duda i Diana Nausėdienė spotkały się także w drugim dniu wizyty Pary Prezydenckiej na Litwie Małżonki Prezydentów odwiedziły Centrum Edukacji Obywatelskiej Małżonki Prezydentów odwiedziły Centrum Edukacji Obywatelskiej Centrum jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków edukacyjnych na Litwie Stała wystawa przedstawia mechanizm działania demokratycznego państwa i jego instytucji Stała wystawa przedstawia mechanizm działania demokratycznego państwa i jego instytucji Stała wystawa przedstawia mechanizm działania demokratycznego państwa i jego instytucji Agata Kornhauser-Duda i Diana Nausėdienė w Centrum Edukacji Obywatelskiej Agata Kornhauser-Duda i Diana Nausėdienė w Centrum Edukacji Obywatelskiej

Drugiego dnia wizyty Pary Prezydenckiej w Wilnie Agata Kornhauser-Duda i Diana Nausėdienė udały się do Centrum Edukacji Obywatelskiej będącego jednym z najnowocześniejszych ośrodków edukacyjnych na Litwie.

 

 

Pierwsza Dama Litwy zaprosiła swojego gościa do Centrum Edukacji Obywatelskiej, które zostało otwarte w marcu 2016 roku. Jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków edukacyjnych na Litwie składającym się z wystawy stałej i towarzyszących jej ekspozycji czasowych związanych z aktualnymi wydarzeniami. Interaktywna przestrzeń jest tworzona wraz z odwiedzającymi: poprzez wyrażenie swojej opinii pomagają w przekształceniu wystawy w nowoczesne forum dyskusyjne.

 

Stała wystawa przedstawia mechanizm działania demokratycznego państwa i jego instytucji. Pokazuje jak obywatele kraju mogą wpływać na jego działanie i zarządzanie.  Tłumaczy Zobacz także: Wilno: Spotkanie Pierwszej Damy i siostry Michaeli Rak sposoby rozwiązywania problemów ważnych dla społeczności lokalnej, ale też dla całego społeczeństwa. Ukazuje konstytucyjne zależności pomiędzy litewskim urzędem prezydenta, sejmem i rządem, obrazuje modyfikację budżetu państwa i dbanie o równowagę finansową, pozwala zapoznać się z problematyką demografii. Uczniowie mogą sami tworzyć herby oraz obserwować rozwój technologii na przestrzeni lat. 

 

Poleć znajomemu