Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 20 listopada 2020

O bezpieczeństwie najmłodszych uczestników ruchu drogowego

  |   Rozmowa Pierwszej Damy i Głównego Inspektora Transportu Drogowego Rozmowa Pierwszej Damy i Głównego Inspektora Transportu Drogowego Rozmowa Pierwszej Damy i Głównego Inspektora Transportu Drogowego Rozmowa Pierwszej Damy i Głównego Inspektora Transportu Drogowego

Od lat Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi w szkołach w całej Polsce lekcje bezpieczeństwa. Chcąc dostosować edukację najmłodszych do warunków nauczania zdalnego w czasie pandemii, Główny Inspektorat Transportu Drogowego przygotował projekt bezpiecznej szkoły on-line. O promowaniu wśród dzieci odpowiednich zachowań na drodze Małżonka Prezydenta rozmawiała dzisiaj z Alvinem Gajadhurem, Głównym Inspektorem Transportu Drogowego.

 

Według danych GITD na polskich drogach rocznie giną prawie 3 klasy uczniów. Dlatego od lat inspektorzy goszczą w szkołach, przedszkolach oraz innych instytucjach i organizacjach związanych z edukacją dzieci, gdzie przeprowadzają lekcje dotyczące Zobacz także: Lekcja Bezpieczeństwa z Pierwszą Damą Przedwakacyjna Lekcja Bezpieczeństwa w Krakowie z udziałem Pani Prezydentowej bezpiecznego zachowania się na drodze i przepisów ruchu drogowego. Kilkukrotnie w wydarzeniach uczestniczyła Agata Kornhauser-Duda, a przez kilka lat, organizując akcję „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”, Prezydent RP i Pierwsza Dama gościli w ogrodach Pałacu Prezydenckiego i Belwederu setki dzieci z całej Polski.

 

Zobacz także: Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką Chcąc dostosować edukację najmłodszych do warunków nauczania zdalnego w czasie pandemii, Główny Inspektorat Transportu Drogowego opracował nowy projekt edukacyjny umożliwiający prowadzenie zajęć w sieci. Agata Kornhauser-Duda i Alvin Gajadhur rozmawiali w piątek o planowanych działaniach edukacyjnych w formie wideokonferencji z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, która pozwoli na zaangażowanie najmłodszych w interakcję z prowadzącymi zajęcia.

 

Już dziś dzieci z pomocą nauczycieli lub rodziców mogą wspólnie z Krokodylem Tirkiem, poznawać zasady ruchu drogowego, dowiadywać się co należy zabrać na wycieczkę rowerową, w jaki sposób bezpiecznie przejść przez ulicę czy jak zachować się przy przejeździe kolejowym. Bezpłatny zestaw materiałów edukacyjnych w ramach akcji #uczymysiezTirkiem dostępny jest na stronie internetowej www.gitd.gov.pl.

Poleć znajomemu