Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 26 listopada 2020

Pierwsza Dama wspiera Choinki Jedynki

  |   Spotkanie Małżonki Prezydenta z Agnieszką Kamińską, Prezes Polskiego Radia Pierwsza Dama przekazała upominki przeznaczone na aukcję "Choinki Jedynki" Licytacja przedmiotów odbędzie się na antenie radiowej "Jedynki" Małżonka Prezydenta przygotowała wykonany własnoręcznie metodą decoupage’u obrazek oraz naszyjnik, który miała na sobie podczas audiencji u Papieża Franciszka Małżonka Prezydenta przygotowała wykonany własnoręcznie metodą decoupage’u obrazek oraz naszyjnik, który miała na sobie podczas audiencji u Papieża Franciszka

Rozpoczęła się 19. edycja akcji charytatywnej "Choinki Jedynki". Małżonka Prezydenta już po raz szósty wspiera inicjatywę swoim patronatem i podarunkami. Przedmioty trafią na licytację w przyszłym tygodniu.

 

Dzisiaj w Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama spotkała się z Agnieszką Kamińską, Prezes Polskiego Radia, której przekazała wykonany przez siebie bożonarodzeniowy obrazek z życzeniami dla osoby, która wylicytuje pracę. Na rzecz akcji Małżonka Prezydenta podarowała także złoty naszyjnik, który założyła podczas ostatniej audiencji u Papieża Franciszka.

 

Zobacz także: Choinki Jedynki 2019 Pierwsza Dama przygotowała świąteczne ozdoby w ramach akcji „Choinki Jedynki” Małżonka Prezydenta RP wspiera Choinki Jedynki Co roku w gmachu głównym Polskiego Radia gościli znani i lubiani przedstawiciele świata kultury, rozrywki, nauki i sportu, którzy przygotowując niepowtarzalne prace działali na rzecz osób potrzebujących. W tym roku - ze względu na trwającą pandemię - inauguracja akcji nie mogła odbyć się w tradycyjny sposób, ale wybrane przez znanych darczyńców przedmioty od 30 listopada do 4 grudnia będą licytowane na antenie radiowej "Jedynki". Dzięki słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia rok temu zebrano łącznie 80 189 złotych.

 

Wsparcie ze zbiórki otrzyma Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko” oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego. 5 grudnia, podczas wielkiego finału, na licytację trafi też 20 prac dzieci wyróżnionych przez jury w konkursie rysunkowym "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia" oraz 12 prac podopiecznych obu organizacji. 

 

 

W czwartek w siedzibie głowy państwa Pierwsza Dama i Prezes Polskiego Radia rozmawiały o tegorocznej edycji wydarzenia oraz o niezwykle potrzebnym obecnie wsparciu seniorów. To oni są szczególnie narażeni na zakażenie koronawirusem, ale też na skutki izolacji społecznej. Działania prowadzone przez PR mają na celu informowanie osób w zaawansowanym wieku o profilaktyce i sposobach uzyskiwania pomocy. Jednak celem kampanii jest także zachęcanie słuchaczy do pomocy najbliższym i sąsiadom oraz angażowania się w inicjatywy społeczne wspierające seniorów. W ofercie programowej kilku stacji prowadzone są także audycje dedykowane seniorom m.in. słuchowiska, reportaże, audycje poradnicze, rozmowy. Ponadto jedna z redakcji prowadzi korespondencję elektroniczną i tradycyjną ze słuchaczami oraz realizuje dyżury telefoniczne. (KS)

 

Poleć znajomemu