Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 27 listopada 2020

Choinki Jedynki 2020

 

Drodzy Słuchacze Radiowej Jedynki,

Szanowni Państwo,

 

Podczas tegorocznego Bożego Narodzenia, które przypada w trudnym czasie epidemii, powinniśmy być szczególnie wyczuleni na potrzeby innych. Podarujmy im szczęście – to, czego brak odczuwają na co dzień. Możemy spowodować, że poczują się lepiej, że doda im otuchy myśl o istnieniu ludzi dobrej woli, którzy o nich pamiętają. Dlatego również ja, z ogromną i szczerą radością, już po raz szósty angażuję się w radiową akcję "Choinki Jedynki", która w przyszłym roku będzie świętować swoje 20-lecie. Podczas minionych lat wiele osób okazało swoje serce i pomoc, uczestnicząc w tej niepowtarzalnej i szlachetnej inicjatywie. W tym roku ma ona nieco innych charakter i przebieg, ale wierzę, że jej zasięg będzie równie duży, jak w latach minionych.  

 

Na aukcję choinkową - już tradycyjnie - przygotowałam obrazek wykonany techniką decoupage’u, przedstawiający świąteczny kiermasz w małym miasteczku w bożonarodzeniowej scenerii utrzymany w kolorystyce bieli i błękitu z elementami skrzącego się śniegu. Na obrazku umieściłam życzenia dla osoby, która go wylicytuje. Dodatkowo na aukcję przekazuję również złoty naszyjnik polskiej marki Gold Mark, który miałam na sobie podczas ostatniej audiencji u Papieża Franciszka. Mam szczerą nadzieję, że przekazane przeze mnie przedmioty sprawią komuś radość oraz przyczynią się do wsparcia podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko” zajmującej się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego, które podejmuje wysiłki, by osoby z zaburzeniami psychicznymi mogły w pełni funkcjonować w społeczeństwie.

 

Zachęcam również wszystkich Państwa, Słuchaczy, do wzięcia udziału w tej cennej i potrzebnej akcji, do której, jak co roku, przyłączyli się znani i lubiani przedstawiciele świata kultury, rozrywki, nauki i sportu. Spowodujmy, by nastrój świąt, które nas łączą bez względu na wiarę i przekonania, objął wszystkich bez wyjątku, ponieważ Boże Narodzenie objawia nam prawdę o godności każdego człowieka. Bardzo proszę Słuchaczy Pierwszego Programu Polskiego Radia o hojność. Życzę, by zbiórka pobiła zeszłoroczny rekord, dzięki czemu podopieczni fundacji i stowarzyszenia będą mogli rozwijać się na miarę swoich możliwości. Nie ma w życiu nic cenniejszego niż bezinteresowny odruch pomocy bliźniemu, który liczy na solidarny gest.

 

Szanowni Państwo, naprawdę warto pomagać!

 

 

  |   Małżonka Prezydenta już po raz szósty wspiera "Choinki Jedynki" swoim patronatem i podarunkami przeznaczonymi na aukcję W tym roku Pierwsza Dama na aukcję charytatywną "Choinek Jedynki" przekazała złoty naszyjnik, który miała na sobie podczas audiencji u Papieża Franciszka Z myślą o aukcji charytatywnej "Choinek Jedynki" Pierwsza Dama własnoręcznie przygotowała bożonarodzeniowy obrazek wykonany techniką decoupage’u
Poleć znajomemu