Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 4 stycznia 2021

Rozmowa telefoniczna Pierwszej Damy z Prezydentową Karoliną Kaczorowską

  |   Rozmowa Pierwszej Damy i ministra A. Kwiatkowskiego z Prezydentową Karoliną Kaczorowską Rozmowa Pierwszej Damy i ministra A. Kwiatkowskiego z Prezydentową Karoliną Kaczorowską

W poniedziałek Agata Kornhauser-Duda w imieniu Pary Prezydenckiej złożyła życzenia noworoczne Karolinie Kaczorowskiej, Małżonce ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie, śp. Ryszarda Kaczorowskiego.

 

Krótka rozmowa telefoniczna dotyczyła bieżących wydarzeń związanych z pandemią oraz aktywności Pierwszych Dam. Karolina Kaczorowska jest działaczką emigracyjną i społeczną, emerytowaną nauczycielką, od najmłodszych lat związaną z polskim harcerstwem. Od czasu śmierci męża w katastrofie smoleńskiej, odpowiadając na liczne zaproszenia z Polski, Zobacz także: Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z Panią Prezydentową Karoliną Kaczorowską reprezentowała ideowy testament ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie, starając się być wszędzie tam, gdzie byłby obecny Prezydent Ryszard Kaczorowski - na obchodach rocznicowych, wśród żyjących weteranów walk o wolność i niepodległość Rzeczypospolitej i przy grobach polskich żołnierzy spoczywających na różnych kontynentach. Brała udział także w wielu spotkaniach z uczniami i z młodzieżowymi drużynami harcerskimi. Na Boże Narodzenie to właśnie od młodych ludzi otrzymała niezliczone kartki i serdeczne życzenia. 

 

W rozmowie uczestniczył Sekretarz Stanu w KPRP, minister Adam Kwiatkowski.

 
Poleć znajomemu